Jak mít krásné nohy bez křečových žil?

Chcete se chlubit krásnými nohami? Chcete své nohy ukázat v kraťasech, v sukni či v šatech? Vaše nohy jsou různě zatěžovány – dlouhé stání, genetické dispozice a celkový zdravotní stav. Velmi často se ženy setkávají s křečovými žílami. Jaká je však prevence křečových žil? Jak jejich výskyt zmírnit? Přečtěte si několik osvědčených tipů.

Pohyb pomáhá

Velmi účinný je pravidelný pohyb. Choďte na procházky, nebo sportujte. Budete-li dlouho stát na místě, nebo sedět na židli, rozhodně tím svým nohám neprospějete. Dlouhým stáním zatěžujete oběhový systém, kvůli čemuž potom vznikají křečové žíly. Pokud je to možné, každé dvě hodiny se projděte a protáhněte. Vaše nohy to určitě uvítají.

Sprchujte své nohy

Na křečové žíly blahodárně působí sprchování chladnou vodou. Nízké teploty zmírňují výskyt křečových žil, protože se žíly smršťují. Studená voda pomáhá také při mravenčení, pocitu těžkých nohou a při nepříjemných pocitech v lýtkách. Při každodenním sprchování byste měli svým nohám dopřát balzám v podobě studené sprchy.

Mast na křečové žíly

Další záchranou je mast na křečové žíly, kterou byste měli používat nejen při prvních příznacích, ale také při bolestech nohou. Pociťujete-li, že jsou nohy unavené a nateklé, natřete je speciální mastí. V lékárnách jsou volně dostupné různé přípravky přímo na křečové žíly.

Dejte si nohy na stůl

Myslíte si, že si z vás děláme srandu? Neděláme. Opravdu si dejte nohy na stůl, prospějete tak svým nohám. Pokud vás trápí křečové žíly, léčba je žádoucí. Ale je potřeba dodržovat také preventivní opatření, jako je relaxace. Cévy a žíly jsou během dne zatěžovány. Aby se krev vrátila zpět do srdce, musí překonat gravitaci. Jakmile si dáte nohy na stůl, oběhovému systému tím rozhodně neuškodíte, ba naopak.

Vyvarujte se podpatkům

Pozor na podpatky. Možná budete s podpatky vypadat dobře, ale nohám tím jen uškodíte. Podpatky vyšší než pět centimetrů zvyšují výskyt křečových žil.

Operace křečových žil se vám může vyhnout, pokud budete dodržovat základní preventivní opatření.

Přejít nahoru