Jak si vybrat řemínek na Apple Watch?

Podle jakých kritérií se rozhodovat při výběru nového řemínku na Apple Watch? Nejprve je třeba si ujasnit, že nosit Apple Watch stále s jedním a tím samým řemínkem není ta správná taktika. Proč? Vzali byste si stejný řemínek ráno na plavání, odpoledne na pracovní schůzku a večer na party s přáteli? Asi by to nebylo vhodné.

Řemínek podle aktivity

Vyplývá z toho, že tím nejdůležitějším kritériem je aktivita, kterou se zrovna s Apple Watch chystáte provádět. Pro sportování jsou vhodné nylonové nebo silikonové řemínky. Umí odvádět pot od pokožky, která tak může dýchat. Pokud se v řemínku nacházejí díry, vzduch ke kůži proudí ještě lépe. Vyhnete se tak podrážděné a zarudlé kůži. Oba tyto materiály jsou navíc velmi lehké. Pro sportovní příležitosti se také vyhněte masivním a těžkým přezkám, které jsou nepohodlné a představují zbytečné gramy navíc. Pokud se se svými hodinkami často noříte do vody, nejlepší pro tuto příležitost je silikonový Apple Watch řemínek.

Pro formálnější příležitosti oceníte kovové nebo kožené Apple Watch řemínky. Noste je tak, aby vám ladily s vaším outfitem. K obleku, černým koženým polobotkám a koženému pásku se skvěle hodí černý kožený řemínek. S formálním oblečením fungují také řemínky z nerezové oceli, například velmi populární Milánský tah.

Při volnočasovém nošení volte takové řemínky, které vám budou pohodlné. Ať už silikonové, nylonové, kožené, kovové nebo třeba pletené.

Pozor na velikost

U řemínků, které mají jakýkoliv druh zapínání, není třeba délku řemínku vůbec řešit. Pokud však sáhnete po navlékacím řemínku, je nutné, abyste si přesně změřili obvod zápěstí, na kterém hodláte hodinky nosit a podle toho si vybrali velikost.

Liší se však šířka řemínku, která je přímo úměrná rozteči hodinek. Apple Watch mohou být široké 38 mm, 40 mm, 42 mm a 44 mm. Podle toho, jakou velikost vlastníte, si jednoduše zkontrolujte, aby rozteč seděla se šířkou řemínku a máte vybráno.

Přejít nahoru