Na co si dát pozor, když kupujete svým dětem výbavu na inline hokej?

Inline hokej je letní verzí oblíbeného tuzemského sportu. Pokud si i vaše děti hokej na kolečkových bruslích oblíbily, je možná na čase jim pořídit nové, lepší vybavení. Co vše je dobré zohlednit a jakou výbavu jim koupit?

Inline brusle

Základem pro inline hokej jsou samozřejmě dostatečně kvalitní brusle. Záleží především na tom, jak zdatnými bruslaři vaše děti jsou. Začínající sportovci by měli mít na brusle inline kolečka spíše menší velikosti, neboť ta jim zajistí potřebnou stabilitu, lépe se s nimi také vybírají zatáčky, zároveň se nevyvine tak vysoká rychlost jako v případě, kdy mají inline brusle velká kolečka. Ta jsou vhodná spíše pro profesionály a zkušené bruslaře. Svoji roli hraje rovněž tvrdost. Zde platí, že čím méně zkušený hokejista je, tím by měla být kolečka měkčí.

Samotná velikost bruslí má odpovídat chodidlům budoucího hráče. Všímejte si pevnosti v kotnících. Čím vyšší obuv je, tím lépe.

Hokejka

Neméně důležitou pomůckou je hokejka. Pro inline hokej platí, podobně jako pro klasický lední hokej, že má hůl dosahovat zhruba k hráčově nosu. Jestliže stojí na bruslích, za ideální se považuje hokejka, jež končí u krku.

Ostatní vybavení

Určitě se zaměřte na výběr ochranných pomůcek. Zásadním bezpečnostním prvkem je helma. Ta by měla mít bezpečnostní řemínek s možností upravit upínání dle velikosti hlavy a šířky krku. Praktické jsou rovněž speciální rukavice na inline, díky nimž nebude hrozit zranění v oblasti prstů, a to ani v případě seknutí holí od protihráče. Dále svým dětem pořiďte ještě chrániče kolenou a loktů, neboť se při inline hokeji přeci jen poměrně často padá. Nárazy kloubů o tvrdý povrch (obvykle beton) bez vhodné ochrany mohou mít za následek velmi vážné zdravotní úrazy. Pro plnohodnotné hraní inline hokeje se pak vyplatí investice do chráničů ramenou, aby se minimalizovalo riziko zlomenin klíčních kostí. Ve specializovaných obchodech už by neměl být problém zakoupit tyto a další pomůcky v dětských velikostech.

Přejít nahoru