Jak vybrat ergonomickou kancelářskou židli? Poradíme vám

Práce v kanceláři obvykle znamená trávit spoustu času seděním na kancelářské židli, což však příliš neprospívá zádům. Pokud se chcete vyhnout problémům a bolestem, vsaďte jednoznačně na ergonomickou židli, která poskytuje dolní části páteře dostatečnou oporu a podporuje správné držení těla. V následujících řádcích vám dáme hned několik tipů, jak držení těla zlepšit.

Jaký druh konferenční židle je nejlepší?

Současný trh nabízí celou řadu provedení, přičemž některé kancelářské židle jsou naprosto nevyhovující. Spíše se zaměřte na to, aby měla konferenční židle přívlastek „ergonomická“, protože ta dokáže vyhovět vašim specifickým potřebám.

Co všechno by měla ergonomická židle splňovat?

V první řadě by měla být snadno nastavitelná výška sedadla. Používá se k tomu nastavovací páka. Sedadlo by mělo být v takové výšce, aby stehna byla vodorovně k podlaze. Dalšími důležitými parametry jsou šířka a hloubka sedadla. Dětské židle jsou užší, ovšem modely pro dospělé mají několik různých velikostí. Vyšší osoby by měly sáhnout po hlubším sedadle, a naopak.

Podpora dolní části zad, tedy beder, je klíčová. Bederní páteř má zakřivení směrem dovnitř a dlouhodobé sezení bez podpory této křivky vede ke zploštění přirozené křivky páteře. V bederní oblasti se struktura napíná, a potom dochází k nepříjemným bolestem. Ergonomické kancelářské židle poskytují oporu bederní oblasti.

Závěrem nesmíme zapomenout na materiál. Opěradlo i sedadlo by mělo mít dostatečné polstrování, aby bylo sezení i po delší době komfortní. Vhodná je tkanina, která dýchá.

Jestliže hledáte kvalitní konferenční židle, podívejte se do nabídky internetového obchodu Primazidle.cz. Vybrat si můžete z pestré škály řešení. Kromě toho narazíte v portfoliu i na jídelní stoly, barové židle či sedací vaky.

Přejít nahoru