Jak využívat výhody česneku pro zdraví a nebýt cítit?

O pozitivních účincích česneku se toho ví docela dost a známé jsou i různé recepty lidového léčitelství, jak česnek proti různým neduhům užívat. Zejména pro nás, ženy, je však mnohdy česnek zapovězen. Vždyť být cítit česnekem je společenské faux pas.

Česnek kuchyňský (Allium sativum) je považován za životabudič, afrodisiakum i účinné přírodní antibiotikum. A nejen to. Co vše tato kuchyňská bylina dokáže udělat pro naše zdraví nebo krásu, mnohdy překvapí. Věděly jste, že má pozitivní účinky proti obezitě? Některé zdroje udávají, že umí regulovat tvorbu tukových buněk v našem těle, a tím udržovat optimální hmotnost. Ke kráse nám česnek pomáhá i tím, že je schopen zpomalovat stárnutí. I když zejména po psychické stránce. Ovlivňuje totiž pozitivně funkce mozku, zabraňuje odumírání mozkových buněk a naopak podporuje větvení nových neuronů.

Bylinka na vášeň

Že je pro vás vůně česneku spíše antikoncepce? Zkuste jej užívat vy i váš partner tak, aby nezanechával zápach. Například ve vhodném přípravku, jakým je doplněk stravy Allicor Super česnek + vitaminy. Říká se totiž, že je ideální bylinou na potenci. Zlepšuje krevní oběh, snižuje únavu, zvedá náladu a odstraňuje úzkost a přecitlivělost.

Česnek pro zdraví

Pokud jde o zdraví, připisují se česneku mnohdy až super účinky. A to zejména v boji proti virům a bakteriím. Umí však rovněž ředit krev, snižovat krevní tlak a rozšiřovat cévy, chrání srdce, pomáhá při alergiích i kožních infekcích, reguluje hladinu cukru v krvi a zvyšuje uvolňování inzulínu (je tedy skvělým pomocníkem proti cukrovce), funguje na bradavice a kuří oka, zlepšuje metabolismus železa, a dokonce se prý umí postavit některým typům rakoviny. Avšak tady jsou výzkumy ještě velice opatrné.

Proti chřipce a nachlazení česnek skutečně funguje

I když u mnoha potíží se účinnost česneku spíše jen předpokládá, pokud jde o chřipku a nachlazení, je česnek skutečným pomocníkem. Pomáhá na bolavý krk i infekce horních dýchacích cest, podporuje vykašlávání hlenů a zlepšuje stav při chronické bronchitidě. Ve vhodném množství (150 mg sušiny česneku na jednu tabletu) jej najdete v doplňku stravy Allicor Super česnek + vitaminy. Pilulku snadno přehltnete, a vyhnete se tak nechtěnému zápachu z úst.

Užívejte česnek spolu s důležitými vitamíny v jedné tabletě

Doplněk stravy Allicor Super česnek + vitaminy obsahuje nejen česnek, ale i provitamin A (betakaroten), vitamin B1 (thiamin), B2 (riboflavin), B3 (niacin), B5 (kyselina pantothenová), B6 (pyridoxin), B12 (kobalamin), kyselinu listovou, vitamín C (kyselina askorbová), D3, E (tokoferol), H (biotin) a P (rutin). Díky nim doplněk stravy přispívá i k normální funkci imunitního systému, k udržení normálního stavu pokožky, vlasů a sliznic.

Přejít nahoru