Kdy začít se sexem?

Na toto téma bylo napsáno mnoho článků a jistě i bude, ale kdy tedy se sexem opravdu začít, to je ta pravá otázka. Tak tedy kdy?

Zákon říká, že první pohlavní styk může proběhnout po dovršení věkové hranice 15 let, ale hned se nabízí otázka, není to brzo? Jsou na to připraveni fyzicky, psychicky, či zdravotně. Na tyto otázky může odpovědět jen lékař a to praktický, psycholog, sexuolog a u dívek gynekolog. Ovšem to nejtěžší břemeno je na rodičích. Oni zodpovídají za jejich zdraví vývoj, dokončenou školní docházku.

Tak co s tím tedy máme dělat, ptají se mnozí rodiče. Máme jim bránit, či je podpořit. Ať se rozhodnete tak, či tak jedno jisté, zasahujete do velmi ožehavého tématu a věřte, že jakékoliv rozhodnutí bude přijato z nevolí.

Pokud se někdo rozhodne podpořit je v tom, hned jim děti řeknou, nestarejte se o mé soukromí, nechte mi svobodu.

Pokud jim to budete rozmlouvat, opět budete osočeni ze zasahování do soukromí a dokonce hrozí i to, že to udělají na truc.

Kdy začít? Ilustračí obrázek

Kdy začít?

Jak se tedy nejlépe zachovat?

  1. Mít s dětmi dobrý vztah, nebrat je jako děti, ale jako rovné k sobě.
  2. Včasná informovanost o problematice.
  3. Včas je informovat o možnostech ochrany.
  4. Čemu se vyvarovat.

To je jen základ co bychom měli udělat a je jen na nás zda se tak zachováme, ale ani toto není vždy jisté, že zabrání nechtěnému otěhotnění, či nákaze.

Nyní se pokusíme postupně rozebrat jednotlivé body.

Mít s dětmi dobrý vztah

Tak toto je základ všech problémů mezi dětmi a rodiči. Mnozí rodiče berou své děti, jako děti a neřeší, že děti postupně dospívají. Snažíme se za ně vše rozhodovat, vodit je za ručičku a vše jim nachystat pod nos. Tak toto je přesný obrázek jak se nechovat.

Jakmile děti začnou být trochu samostatné, nechte je dělat domácí práce, mytí nádobí, utírání prachu vytřít, či vyluxovat. Je pravda, že budou remcat a snažit se Vás přesvědčit, že jejich vrstevníci nic takového nedělají, ale to neberte v úvahu. Naopak se snažte jim vysvětlit, že tohle je to co by měli dělat mimo školní povinnosti. Zda jim dáte za tyto práce odměnu je jen na Vás, ale nepřehánějte to zase, neboť jak je známo peníze kazí charakter.

Včasná informovanost

Kdy informovat? Tak to je asi velice specifické, ale mělo by to být postupně a začít by se mělo nejpozději na počátku puberty.

Čemu se vyvarovat

Především výčitkám tipu jsme mi ti to říkali. To je co nebudou chtít slyšet, když už jim chceme něco vyčítat, měli bychom se zamyslet, zda jsme je informovali o všech rizicích a následcích.

Přejít nahoru