Kolotoč nad postýlku si vaše miminko zamiluje

Výbavička pro miminko může být minimalistická i maximalistická. A takové v podstatě jsou i nastávající maminky. Jedny si pořizují naprostý základ s tím, že, že to dokoupí, budou-li něco potřebovat. Druhá skupina maminek vše bere z gruntu už na začátku a skupuje téměř vše, co jí padne pod ruku. A až praxe ukáže, bez jakých nezbytností se neobejde a které skončí nepovšimnuté v koutě. Do jaké skupiny patříte vy?
Dětskou výbavičku snad každá nastávající maminka začíná chystat již během těhotenství. Rozdíl je tedy mezi prvorodičkami a maminkami, jež přivedly na svět už několik dětí. Ty totiž po sobě většinou vše dědí. My se zaměříme především na prvorodičky, které často pohlcuje reklama a pořizují si i naprosté zbytečnosti.

Co ve výbavičce nesmí chybět?

Spolu s kočárkem, postýlkou a základním oblečením (bodýčka, dupačky, overaly, čepičky, ponožky a rukavičky) se jedná o autosedačku, vaničku, přebalovací podložku, pleny, nezbytnou kosmetiku (dětské mýdlo, šampon, pudr a olej) a dětskou lékárničku. A pak je spousta doporučovaných vychytávek, jež sice nejsou zcela nezbytné, ale mamince usnadní život. Mezi ně patří odsávačka, kojící polštář a kolotoč nad postýlku. Ten totiž miminko nejenom zabaví, nýbrž také stimuluje jeho vjemy – zrakové i sluchové.

Vybíráme kolotoč nad postýlku

Při výběru dětského kolotoče se zaměřte výhradně na certifikované produkty vyrobené z přírodních materiálů. Ručně vyráběné dřevěné dětské kolotoče najdete například v portfoliu značky O My Dear. Na pozoru buďte také před drobnými součástkami, které by děťátko mohlo strhnout a spolknout. A u novorozenců omezte používání kolotoče na pět minut denně.

Jaký hrací strojek?

Svou pozornost zaměřte také na hrací strojek. Ten může být buď mechanický, nebo elektronický. Se zvukovým efekty ale zpočátku buďte opatrní, pravidelně kontrolujte intenzitu zvuku a regulujte hlasitost. Strojek miminko nesmí rušit, ale spíše jej tišit. Z tohoto důvodu jsou vhodné modely umožňující ovládat hlasitost.

Hrazdička pro miminko

Dobrou investicí je i dřevěná hrazdička pro miminko, na níž zavesíte jeho oblíbené hračky. Ty totiž děťátko neudrží v ruce a hrazdička mu umožní se jich alespoň dotýkat.

Myslete na první zoubky

Ani se nenadějete a miminku začnou růst první zoubky. Nastane náročné období jak pro něj, tak pro rodiče. Děťátko budou svědět a mnohdy i bolet dásně, což samozřejmě bude dávat hlasitě najevo. Alespoň trošku mu pak uleví kousátko. Při výběru se vyhněte pryži i plastu, nejlepší pro vašeho caparta bude dřevěné kousátko.

Přejít nahoru