Zdravotní obuv pro volný čas: Jaké parametry má splňovat?

V případě, že si nechcete ničit chodidla a obecně zdraví, je dobré důkladně přemýšlet nad tím, jaké boty si koupíte. Rozhodně není dobré hledět pouze a jen na cenu, obuv musí splňovat alespoň určitá základní kritéria.

Zdaleka nejvhodnější je takzvaná zdravotní obuv. Mnozí lidé si myslí, že jde o boty, které jsou vhodné pouze pro osoby s určitým druhem zdravotních komplikací a deformací v oblasti dolních končetin. Nosit je však mohou skutečně všichni, děti i dospělí. Krásným příkladem je obuv Santé, která je nejen komfortní a ze zdravotního hlediska zcela nezávadná díky materiálům a provedení, ale také překvapivě cenově dostupná, takže za ni nemusíte ani utrácet tolik peněz, jak jste se možná mylně domnívali.

Přednosti zdravotní obuvi Santé

Zdravotní obuv Santé klade důraz především na dokonalou ergonomii. Prsty kupříkladu mají dostatek prostoru, aby se zbytečně v obuvi netísnily, díky čemuž nehrozí vznik otlačenin, puchýřů, potažmo vážnějších zdravotních vad, k nimž se řadí třeba efekt vbočených palců. Důležitou roli hraje rovněž kvalita podrážek, které jsou schopné v případě obuvi Santé maximálně tlumit nárazy od země, tudíž vás v botách či sandálech od tohoto výrobce nezačnou bolet chodidla ani při delších procházkách.

Zdravotní obuv má dokonale kopírovat pohyby nohou během chůze. K tomu dopomáhá například také vhodný opatek, díky němuž nedochází k velkému namáhání pat nohou. Opatek nikdy nesmí tlačit, jinak se při delším stání či pohybu v botách začnou tvořit odřeniny, v dlouhodobějším horizontu pak různé nepřirozené kostní výrůstky, jichž se poté už jen těžko zbavíte a budou vás značně obtěžovat.

Nevíte si rady? Nebojte se zeptat specialistů a prodejců obuvi

Také v případě zdravotní obuvi platí pravidlo, že je zapotřebí zvolit vhodnou velikost dle toho, jaké jsou rozměry vašich nohou. Pakliže si s výběrem nevíte rady, neriskujte a nechte si raději poradit od odborníků. Dnes už je možné získat řadu cenných informací i v eshopech, nemusíte tudíž chodit nikam do poboček obchodů. Pokud vám zakoupená zdravotní obuv z nějakého důvodu nevyhovuje, je samozřejmě možné ji v zákonné lhůtě bezplatně vrátit, případně vyměnit za jinou.

Přejít nahoru