Luxusní hodinky jako dárek

Máte v plánu partnera či partnerku obdarovat luxusními hodinkami? Správná volba. Jaké ale zvolit?
Hodinky jsou praktickým a stylovým módním doplňkem. A opravdu luxusní hodinky mohou být i dobrou investicí. Parametrů, na něž je vhodné se při výběru luxusním hodinek zaměřit, je hned několik. V hledáčku vašeho zájmu by měla být značka, styl, materiál i typ strojku.

Dámské versus pánské hodinky

Základní rozdělení hodinek je na pánské a dámské. Zatímco dámské hodinky se vyznačují užším řemínkem i ciferníkem, pánské bývají masivnější a s širokým řemínkem. Spousta žen ale s oblibou nosí pánské hodinky. Obráceně tomu bývá jen ve výjimečných případech.

Jaký materiál?

Hodinky se vyrábějí z různých materiálů. Z nerezové oceli, žlutého, růžového i bílého zlata, platiny, keramiky a uhlíkového vlákna. Nejdražší hodinky světa, jimiž je model Big Bang Geneve značky Hublot za 127 milionů korun jsou zlaté a poseté 1200 diamanty. Na trhu ale samozřejmě najdete luxusnější hodinky v cenově dostupnějších relacích.

Za kolik?

Na e-shopu hodinky-beny.cz seženete luxusní pánské hodinky za něco málo přes 6 tisíc korun. Nebo za 6 milionů (Parmigiani Bugatti Supersport). Záleží na tom, kolik do hodinek chcete investovat. Před výběrem si stanovte dva limity. Střední a maximální. Střední reprezentuje částku, kterou byste do hodinek rádi investovali, a maximální, již nebudete chtít překročit.

Jaký styl a typ strojku

Svou pozornost byste ale měli zaměřit i na styl hodinek. Hodinky můžete mít letecké, jachtařské, digitální, pilotní, závodní, společenské atd. Podceňovat byste však neměli ani typ strojku. Ten může být digitální, quartzový a mechanický.

Jakou značku?

Zárukou kvality bývá i renomovaná značka. Mezi ty nejrenomovanější spolu s výše zmíněnou značkou Hublot patří Rolex, Breitling, IWC, Omega a Tag Heuer. Co mají tyto značky společné? Je to země jejich původu, tedy Švýcarsko. Hodinky Swiss Made jsou zkrátka zárukou luxusu, přesnosti a kvality.

Přejít nahoru