Naučte své dítě hrát na hudební nástroj

Jakákoliv tvůrčí umělecká činnost je pro děti velice přínosná. Pomáhá jim s rozvojem kreativity a už od útlého věku je učí něčemu přínosnému. Hra na hudební nástroj není žádnou výjimkou, tak neváhejte a pusťte se do toho.

Rozvoj jemné motoriky

Všem rodičům bývá vždy vštěpováno do hlavy, jak moc je důležité, aby dbali na dostatečný rozvoj jemné motoriky u svých potomků. Hraní na kytaru je pro tento účel naprosto perfektní. Malinké prstíky jsou jako stvořené pro brnkání na struny a mačkání akordů. Navíc čím dříve dítě s učením začne, tím je pravděpodobnější, že to v hraní na nástroj dotáhne hodně daleko. Pokud myslíte, že by tato činnost mohla dítko bavit, s nadšením jej podpořte.

Mimo jemnou motoriku dostává pořádně zabrat taktéž paměť, která se snaží pojmout všechny učené akordy a texty. Fakt, že potomek neustále zapojuje svůj mozek, se pozitivně odrazí i v jiných oblastech. Například takové učení na testy do školy teď bude o dost jednodušší, protože paměť bude trénovaná pro uchování většího objemu informací. Nějaký zeměpis nebo matematika budou najednou vypadat méně hrozivě.

Příjemně strávený čas společně

Každý, kdo je rodičem, jistě dá za pravdu, jak jsou momenty strávené společně s dítětem kouzelné. Zapojte se do celého procesu učení na kytaru také a pořiďte si zpěvník s akordy. Díky tomu si bude dítko moci hru procvičovat i doma s vámi a vás to ještě více sblíží. Takto strávené chvilky se stanou nezapomenutelnými a zahřejí vás u srdíčka.

Další možností, která bude bavit malé i dospělé, je uspořádání soukromého koncertu přímo u vás doma. Nechejte potomka, aby zahrál celé rodině, co už umí, a předvedl tak svoje schopnosti. Písničky s akordy a texty na kytaru rozmnožte na kopírce a rozdejte všem v domácnosti. Tak se alespoň nebude nikdo moci vymlouvat, že nezná text. Bavte se a rozvíjejte mladý hudební talent.

Přejít nahoru