Nevšední šperky vás udělají výjimečnou

Obyčejná bižuterie je málo. Diamantové kousky si zase nemůže každý dovolit. Co tedy vybrat klenot, který se bude vyznačovat originalitou, přitom ale bude vkusný. Soustřeďte svoji pozornost na nevšední komponenty, které vydrží stejně jako diamanty.

Malachitový náramek na denní i výjimečné nošení

Zlato, diamanty, stříbro. Klasická kombinace šperků. Když nemůžete mít diamanty, nahrazují je zirkony. Proč se ale soustředit pouze na jeden kámen, když existují i jiné, možná i půvabnější, pokud vynikají nevšedním zbarvením. Jedním z takových kamenů je malachit. Dominantní je zelená barva, jejíž podoba se mění v různých odstínech, protože malachit je kámen s lavírovanou strukturou. Šperky z tohoto kousku jsou rozličné. Malachitový náramek, prsten, přívěsek nebo náušnice. Zejména náramky z malachitu jsou velmi oblíbené, protože jde o výrazné prvky, které ozvláštní každý outfit. Zároveň se o malachitu tvrdí, že v sobě nosí magickou sílu, tudíž i vám dodá potřebnou energii i ochranu, na kterou věří lidé už od středověku. Kámen prý ochraňuje na cestách, zbavuje negativní energie a čistí tělo.

Perlové šperky mají noblesu

Dalšími vkusnými šperky mohou být ty z perel. Perla sama o sobě představuje noblesnější prvek, než je diamant. Její panenská bílá barva může mít několik podob. Chladnou klasiku i krémové vyznění. Existují i černé perly, velmi netradiční pojetí. Perla je vzácným komponentem, který se nijak extra neopracovává jako diamant a ostatní kameny, jež se musí brousit. Prostě ji máte ve své čisté nevinné podobě. Toužíte po nenápadné eleganci? Pak zvolte lávový šperk. Černá barva se hodí ke všemu a zamilují si ji jak ženy, tak i muži. Velký výběr exkluzivních šperků najdete na webu Tiniana Jewelry. Náramky, náušnice, náhrdelníky či celé sety v různých variacích vás okouzlí.

Přejít nahoru