Vytaste proti inflaci účinnou zbraň! Zlato!

Inflace rozhodně není příznivý ekonomický jev. A bohužel v ní jsme až po uši. Naštěstí existují účinné nástroje, s jejichž pomocí se jí ubráníme. Respektive tomu tak může být.
Inflací rozumíme snížení kupní hodnoty peněz, které postupně ztrácejí svou hodnotu. Následkem toho je mnohdy i skokové zvýšení cen zboží i služeb. Zatímco mírná inflace ekonomice prospívá, ta vysoká nikoliv. A my bohužel už zažíváme tu vysokou.

Jak se bránit proti inflaci?

Jedním z osvědčených způsobů, jak nad inflací vyzrát, je investice do nemovitostí. Jen v hlavním městě je investičních bytů více než čtyřicet procent. Mnozí jejich majitelé jako primární důvod pořízení investičního bytu uvádějí právě obavy z inflace. To jsou ti šťastnější disponující úsporami ve výši několika milionů korun, neboť právě tolik si vstupní investice do nemovitosti žádá. Zatížíte-li ji vysokou hypotékou, moc ve výsledku nevyděláte. Mnohem lépe v tomto případě uděláte, zaměříte-li svou pozornost na zlato.

Zlato versus nemovitosti

Zlato má v mnoha ohledech nad nemovitostmi navrch. Na rozdíl od nich si nežádá miliony a jeho koupě je dokonce oproštěna od DPH. Především si však v dlouhodobém horizontu drží svou v podstatě stálou cenu. Inflaci navzdory.

Investiční slitky a zlaté mince

Řeč je především o investičním zlatě, tedy slitcích a mincích té nejvyšší ryzosti, které najdete například v portfoliu renomovaného prodejce a dodavatele investičního zlata sídlícího v pražském Obecním domě. Zde vám specializovaný personál zcela jistě ochotně pomůže s výběrem. Skvělým zdrojem informací jsou i stránky zlate-mince.cz s kompletní nabídkou tohoto ojedinělého zlatnictví.

Jaká je cena zlata?

Na tomto serveru je malým i korporátním investorům také k dispozici pravidelně aktualizovaná cena zlata, která se v těchto dnech pohybuje v ceně něco málo přes 39 tisíc korun za jednu unci. Pokud si do svého vyhledávače zadáte pojem investiční zlato, dostanete se na stránky konkurenčních firem, a nabídky si tak budete moci porovnat. Tak výhodné podmínky, jaké nabízí společnost Zlaté-mince.cz, ale zřejmě nenajdete.

Přejít nahoru