Po kamnech je dnes velká poptávka

Cena elektrické energie, potažmo plynu raketově roste a nikdo nemůže s určitostí říci, kdy se to zastaví. To je problém pro firmy i domácnosti, které se kvůli tomu musí stále více omezovat.

Spousta lidí navíc už deklarovalo, že tuto zimu prostě topit nebudou. Není ovšem potřeba zacházet tak daleko. Určitou pomocí by mohla být nová topná jednotka v podobě klasických kamen.

Dřevo je pořád docela levné

Hlavním důvodem, proč si dnes pořizovat kamna, je cena paliva. Elektřina s plynem asi jen tak nezlevní, dřevo se ovšem dá stále sehnat za docela solidní peníze, i když je o něj z logiky věcí stále větší zájem.

Zatímco plyn však musíme dovážet z ciziny, dřevo si těžíme u nás doma, takže zásoby ze dne na den dojít nemohou. Pořád se nebude jednat o cenově nenáročné topení, nicméně pořád se investice do nových kamen s přehledem vyplatí. Navíc pak bude mít člověk na výběr, čím topit v příštích letech. Nikde totiž není řečeno, že energie budou zlevňovat.

Design je podružný

Mnoha lidem se kamna líbí i po vizuální stránce. Vyrábí se totiž ve velkém množství designových variací, díky čemuž je možné si je pořídit jak do klasicky, tak i moderně zařízených obývacích pokojů. V posledních měsících se však ukazuje, že lidé na vzhled v případě kamen příliš nehledí. Zajímá je hlavně jejich výhřevnost.

Ta je samozřejmě mnohem podstatnější. Kamna, která budou hřát příliš, totiž dokáží udělat z domova jednu velkou sauny, zatímco model s příliš nízkou výhřevností nezvládne vytopit ani jeden větší pokoj.

Ne každý zákazník samozřejmě tuší, jakou výhřevnost by měla mít právě ta jeho kamna. Proto je dobré tuto problematiku projednat s prodejcem. Například v obchodě Kamnárna dokáží vždy rádi s výběrem vhodného typu poradit.

Čištění

Kamna je samozřejmě potřeba jednou za čas vyčistit, jinak mohou vybouchnout. Nicméně nejen o samotná kamna je potřeba se starat. Určitou péči vyžadují také kouřovody. Jejich zanesení může radikálně snížit efektivitu celého zařízení.

Přejít nahoru