Víte, jaké účinky má kratom?

Kratom (Mitragyna speciosa) je stromovitá rostlina z jihovýchodní Asie spadající do stejné čeledi rostlin jako káva a gardénie. V Thajsku a sousedních zemích se používá už po staletí jako rostlinný lék na celou řadu onemocnění a zdravotních problémů. Co se samotných účinků týče, záleží především na velikosti dávky. Kratom je vhodný k povzbuzení energie i mírné úlevě od bolesti.

Od roku 2000 došlo v Severní Americe i Evropě k výraznému nárůstu užívání kratomu. Zřejmě se ptáte, jaké má účinky kratom.

Kratom a jeho formy

Kratom se běžně prodává prostřednictvím internetu i v mnohých kamenných prodejnách. Seženete ho v různých formách, především pak jako sypaný prášek, kapsle, lisované tablety a podobně. Stačí se podívat do portfolia e-shopu Kratom World, za něhož mluví čísla. Existuje více než rok, má tisíce spokojených zákazníků a nabízí kvalitní produkty ze srdce Indonésie. Doručení objednávek probíhá do jednoho až dvou dnů.

Jaké jsou účinky kratomu?

Vzhledem k jedinečné směsi chemických látek v kratomu jsou účinky krátkodobé, složité a proměnlivé. Záleží totiž na tom, jak velkou dávku kratomu užijete.

Účinky kratomu při nízkých dávkách

Při nízké dávce (1 až 5 gramů) kratomu převažují účinky podobné stimulantům. Projeví se do 10 minut a trvají 60 až 90 minut.

Účinky kratomu ve středních a vysokých dávkách

Střední až vysoké dávky (5 až 15 gramů) kratomu mají účinky podobné opioidům, jež trvají několik hodin. Euforické „opojení“ vyvolané kratomem je údajně méně intenzivní než u jiných opioidních látek.

Určitě je tedy důležité dodržovat správné dávkování, aby se dostavily účinky, které od kratomu očekáváte. Jestliže si chcete koupit kratom, prodej má na starosti právě výše zmíněný e-shop Kratom World. Budete spokojení s nabídkou i kvalitou prodávaných produktů.

Přejít nahoru