Proč se pustit do pletení? Vytvoříte originální výrobky a zabijete nudu

Chcete trávit volný čas zábavným způsobem a zároveň se ráda pouštíte do činností, které přinášejí nejen uspokojení, ale také hmatatelný výsledek? Baví vás ruční práce a vyhledáváte příležitosti, při kterých si rozšíříte obzory a získáte nové dovednosti? Nebo naopak již dlouho upřímně obdivujete nejrůznější rukodělné výrobky, které vytvořily vaše kamarádky i zcela neznámí lidé, kteří se jimi hrdě chlubí na sociálních sítích? Občas se doma nudíte a chtěla byste trávit volné úseky dne plnohodnotněji? Potřebujete při sledování televize zaměstnat ruce? Pusťte se do pletení!

Pletení vám přinese pocit uspokojení a zabaví vás nejen o dlouhých zimních večerech

Nejrůznějším ručním pracím se nejen ženy, ale také mnozí muži věnují od pradávna. Koneckonců každý dobře zná scény z historických filmů, ve kterých se za nepříznivého počasí nebo večer sesedne celá rodina ve vesnické světnici, ve světle svící a petrolejek se vyprávějí příběhy smyšlené i ze života a dospělí i odrostlejší děti se přitom věnují nějaké konstruktivní manuální činnosti. Muži často pletli košíky nebo opravovali nejrůznější nástroje a části vybavení, slabší pohlaví se zase věnovalo šití, vyšívání, předení, háčkování i pletení. A to, co bylo v minulosti pro mnohé životní nutností, se časem stalo oblíbenou zábavou těch, kteří nechtějí nechávat protékat život mezi prsty.

Začínáte s pletením? Potřebujete kvalitní pomůcky na pletení

Začít s pletením je snadné. Jediné pomůcky na pletení, bez nichž se neobejdete, jsou dvě jehlice. Jednoduchá oka se naučíte během chvilky. Ideálním prvním pletařským projektem je šála; jakmile se zdokonalíte, můžete se pustit do výrazně složitějších výrobků a objevovat nové techniky pletení. Dost možná si pak dokoupíte i další pomůcky na pletení, zejména pletací jehlice různých průměrů nebo sady jehlic určené pro pletení tunýlků. Při výběru vlny na pletení vybírejte pečlivě a preferujte vysokou kvalitu. Nezklamou vás měkké a příjemné merino vlny na pletení.

Přejít nahoru