Sex jako cesta ke zdraví

Víte, že pravidelná sexuální aktivita má blahodárné účinky na vaše zdraví? Sex je prospěšný našemu psychickému stavu, uvolníme se od stresu, dodá nám novou energii, zvýší sebedůvěru a v neposlední řadě potěšení se vzájemné blízkosti značně upevňuje vztah. Pokud vedete aktivní sexuální život, pak se budete cítit veselejší, uvolněnější a naučíte se více radovat ze života. V neposlední řadě také nelze opomenout, že sexem spalujeme mnoho kalorií. Chcete-li dobře vypadat a také se tak cítit, pak se milujte co nejčastěji.

Lék na imunitu a antidepresivum v jednom

Existuje univerzální lék, který vám pomůže posílit imunitní systém a zároveň předejít depresivním stavům. Je bez předpisu a v lékárně ho nedostanete. Ano, jedná se o aktivní milostný život. Lidé, když se necítí dobře nebo trpí nachlazením, většinou omezí raději sex, přestože na něho mají chuť. Bojí se, aby svůj protějšek nenakazili. Podle americké studie je však prokázáno, že díky pravidelnému sexu (minimálně 2 krát týdně) se v těle podstatně zvyšuje hladina imunoglobulinu, což je protein, který zvyšuje obranyschopnost organismu.

Lék na krásu

Chcete být krásná? Pak se oddejte vášnivému milování, neboť při sexu se produkuje množství estrogenu, který dodává vlasům přirozený lesk a hebkost. Něžné a uvolněné milování totiž pomáhá snižovat riziko akné a dokonce také vyrážky. Sex má také vliv na sexappeal, pokud je tělo sexuálně aktivní a proto produkuje významné množství feromonů. To znamená, že čím více sexu máte, tím víc vám to bude slušet.

Sex jako prevence infarktu a rakoviny prostaty

Výzkumy dokazují, že lidé, kteří souloží pouze jednou až dvakrát za měsíc, jsou více náchylní k infarktu, nežli muži, kteří se oddávají sexuálním hrátkám výrazně častěji. Při sexu se totiž dobře procvičuje srdce. Tep se pak pohybuje od 70 do 150, což podporuje jeho posílení skoro stejně, jako některé druhy kardio cviků.  Kromě toho bylo také zjištěno, že pravidelný sex slouží jako prevence rakoviny prostaty. Je to dáno tím, že sexem se u mužů vyplavuje hormon testosteron a tím narůstá svalová hmota.

Pravidelný sex zlepší váš spánek

Máte problémy se spánkem? Zkuste zvolit pravidelnou sexuální aktivitu, neboť hormon oxytocin, který se vyplavuje při sexu, má velmi pozitivní účinky na kvalitu spánku. Uvidíte sami, že po příjemném milostném okamžiku, se vám bude mnohem lépe usínat.

Sex při menstruaci

Máte své dny a musíte si sexuální potěšení odepřít? Ba naopak, menstruace vůbec nemusí být na překážku. Pokud již nekrvácíte silně a budete dbát zvýšené hygieně, můžete si dopřát milostné hrátky také při svých dnech. Tělo ženy je totiž v tomto období velmi citlivé a dochází ke zvýšení sexuálního libida. Jakmile dojde k orgasmu, tělo vyplaví hormony, které snižují menstruační bolesti a zároveň mají blahodárný vliv na migrénu.

Velmi zajímavé zjištění přináší tvrzení, že hormony, které jsou obsaženy ve spermatu muže, uvolňují dělohu a žena tak může mít kratší menstruační krvácení než obvykle. Dokonce se také říká, že menstruační krev má velmi příznivé účinky na mužský penis, který posiluje a vyživuje.

Jak vidíte, sex není jen příjemný, ale také velmi zdravý. Má neuvěřitelně příznivé účinky na naši psychickou i fyzickou kondici, vzbuzuje v nás dobrou náladu a zároveň nás nabíjí tolik potřebnou energií. Nezanedbávejte svůj milostný život, na úkor pracovního. Milování je radost, potěšení, které bychom si rozhodně neměli odepírat. Navíc funguje jako bezplatný přírodní lék, který si můžete sami předepisovat a užívat jej dle libosti.

Přejít nahoru