Partner mě podvedl. Co mám dělat dál?

Nevěra je bohužel součástí vztahů. Některým vztahům se vyhne a to velkým obloukem, některým vztahům se, bohužel nevyhne a stane se jejich součástí. Ve chvíli, kdy nevěru odhalíte je to opravdu velmi těžké, mísí se ve vás různé emoce, střídá se ponížení, výčitky, vztek, bezmoc. Někdo, koho dlouhou dobu milujete, věříte mu, máte s ním i možná děti, máte společné zážitky, zná vás, jako nikdo jiný a najednou vám udělá tohle. Jak jen mohl, jak mohl podvést mě, děti, všechno zničil. 

Jakmile to zjistíte, vaše emoce jsou zjitřené, to je jasné, proto je dobré žádné velké rozhodnutí nedělat ve vlně největších emocí. Často takové rozhodnutí není dobré, později, když se emoce uklidní, uvažujete jinak a často je také i pozdě. Pokud vás partner podvedl, je dobré zjistit příčinu, proč vlastně? Šlo čistě jen o sex? Zamiloval se do té osoby? To jsou dva možné pohledy na nevěru a každá situace se může řešit jinak. Nicméně je důležité vědět, že rozhodnutí je jen a jen na vás, rodiče, tchýně, tchán, děti, kamarádky ani nikdo jiný vám nemůže říkat, co dělat. Můžou říci svůj názor, ale rozhodnutí je vždycky jenom na vás.

Pokud váš partner hledal u své milenky jen sex, je možné, že mu ve vašem sexuálním životě něco chybí, může hledat například nějakou sexuální praktiku, která se vám příčí a která se vám nelíbí. Po nějaké době se do sexu vkrádá stereotyp, už to nemusí být jako dřív a partnerovi se naskytla příležitost. Partner obvykle k milence nic necítí, jen s ní spí. Tudíž když na nevěru přijdete, partner se může s milenkou rozejít a slíbit vám věrnost, nikdy to neudělá a podobně. Partner, který má milenku jen na sex, nepojí ho k němu žádné citové vazby, možná snadněji dá milence vale a bude chtít žít zase svůj rodinný život. Hledal něco jiného, ale vás miluje a o rodinu nechce přijít.

Jestliže se však váš partner do milenky zamiluje a chce s ní začít žít, obvykle, i když chcete bojovat, moc vám to nepomůže. Partner je zamilovaný, má růžové brýle na očích a vidí jen to dobré. Rodina ho v tuto chvíli moc nezajímá, chce štěstí, stereotyp ve vztahu jej ubíjel, a s novou partnerkou to nehrozí. Partner se plete, až mu zmizí růžové brýle, zjistí, že chyby máme všichni a milenka může mít i větší chyby, než například vy. Když si to partner uvědomí, většinou už bývá velmi pozdě. Partnera, který je zamilovaný do své milenky málokdy získáte zpátky. I když je to velmi těžké, jedno je dobré si uvědomit. Pokud máte děti, je velmi důležité myslet především na ně. Děti by neměly trpět rozchodem a následně rozvodem partnerů.

Pokud se s nevěrou setkáte, je dobré rozhodovat se bez emocí, s časovým odstupem a po zvážení všech věcí. Partnera na chvíli pošlete pryč, potřebujete se rozhodovat s čistou hlavou, a když jej budete mít neustále na očích, bude to pro vás velmi těžké, navíc budou vznikat hádky, které můžou slyšet děti. Je dobré zajít také do poradny, kde vám pomohou odborníci. Konečné rozhodnutí je však jen a jen na vás. S rozhodnutím nespěchejte, je to velmi závažný krok, který není dobré uspěchat.

Přejít nahoru