Varovné systémy dělají chytré obce

Dnes máme chytrá auta, telefony, domácnost, ale tušíte, že mohou být i chytré obce? Mohou za to moderní technologie. Díky varovným systémům můžete ovládat dění v obci i na dálku, sledovat, jestli se neděje něco nekalého v každém koutě.

Varovné systémy. Co to je?

Varovné systémy slouží k vyhlašování jak běžných zpráv (svolávání na trhy, oznamování schůzí atd.), hraní hudby i k rychlému informování občanů při vážných situacích (požáry, pátrání, nebezpečí apod.). Dnes se již nejedná o hlášení s šumy, kdy vypadne každé třetí slovo. Naopak, hlášení je čisté a navíc nemusíte ani sedět v ústředně, díky mobilním technologiím můžete vše korigovat prakticky odkudkoli. Díky technice máte rovněž odkudkoli přehled o dění v obci či městě. Umíte si představit, co se skrývá pod pojmem „varovný systém“? Jeho součástí jsou elektronická siréna, lokální výstražný systém (hladinoměrná čidla a srážkoměry) či bezdrátový informační systém BIS. I když se zdá, že jde o náročné prvky, určitě se to netýká financí. Pořízení, instalace a i následný servis jsou velmi příznivé.

Spolehlivý drátový rozhlas pro města i obce

Jak jsme zmínili, drátový obecní rozhlas plní důležitou roli v informovanosti. Jedná se o ozvučovací techniku, kterou lze nainstalovat ve velkých městech i malých obcích, uplatnění najde i na školách, sportovních stadionech, nádražích, v kulturních domech, obřadních či smutečních síních, nemocnicích atd. Pokud sháníte spolehlivou firmu se zkušenostmi, určitě se podívejte na nabídku společnosti Elmik (https://elmik.cz/produkty/dratovy-rozhlas/). Firma se zabývá servisem a opravami městských a obecních rozhlasů skoro 30 let. Poradí si i se speciálními zařízeními, která používají záchranné sbory. Elmik tak poskytuje komplexní dodávky na míru jakémukoli subjektu a součástí služeb jsou i velkoobchod a maloobchod s příslušnou technikou.

Přejít nahoru