Vykouzlete ze svého bytu oázu klidu a rodinné pohody

Máte pocit, že na vás v bytě všechno padá? Že jsou všude věci, které nemají své místo? Problémem je zahlcení prostoru. Říká se, že zahlcení věcmi znamená zahlcení myšlenkami. Právě vnitřní zmatek způsobuje neklid a nervozitu a dokonce nesoulad rodiny. Začněte úklidem a vyhozením nepotřebných předmětů. Tím osvobodíte nejen byt, ale i sebe a vaši rodinu. V další fázi přidělte zbylým věcem místo, aby byt působil vzdušně a klidně i v budoucnu.

Mnoho věcí je fenoménem doby

Nákup, konzum, spotřeba. To jsou fenomény dnešní doby. Reklamy na nás útočí ze všech stran a jen těžko odoláme si něco nepořídit nebo nekoupit dětem to, po čem tolik touží. Po nějaké době sice zjistíte, že ne vše bylo potřebné, ale co naplat. Dáme to do skříně nebo pod ní, na poličku, pod postel na balkon, do sklepa. Kolotoč nepotřebných věcí je roztočen. Nezbývá než udělat tomuto počínání rázný konec, začít třídit a vyhazovat.

Prodejte, darujte, vyhoďte

Před samotným vyhazováním se ještě zamyslete, zda by např. některé přístroje nemohly někomu posloužit. Takové prodejte na bazaru nebo darujte. Žádné nemáte? A co třeba nepotřebný zmrzlinovač, jogurtovač, vaflovač, výrobník cukrové vaty či popcornu, ohřívač vajec, friťák, a další obdobné přístroje, které jste si pod vlivem reklamy nebo prvotního nadšení a okouzlení pořídili.

Po velkém vyhazovu je nutné zbylým věcem přidělit místo. Ideální prostory pro skladování jsou vestavěné skříně. Zabírají v bytě minimum možného místa, poskytují maximum úložného prostoru a vyrobí vám je na míru v truhlářství na Praze 5.

Sjednoťte styl a design

Skříň po babičce, postel od tety, komody ze supermarketu s nábytkem, každý kus nábytku jiný odstín, jiný styl. Jak z toho vytvořit příjemnou oázu rodinného a útulného bydlení? Prostor slaďte do jednoho stylu a jedné barevné linie. Nevíte si rady? Obraťte se na profesionály v truhlářství Praha, kteří zpracují návrhy jednotlivých pokojů a vyladí prostor k úplné spokojenosti. Odlehčený prostor bude působit vzdušně a příjemně, méně věcí umožní těm zbylým vyniknout a celé rodině se uleví. Od věcí i zbytečných myšlenek!

Přejít nahoru