Začíná plesová sezóna, co je dobré vědět

Plesová sezóna se nezadržitelně blíží. Pokud máte ples a plesovou sezónu rádi, určitě se na nějaký ples chystáte. Zejména ženy řeší dlouho dopředu, co si na sebe vzít, jak vypadat co nejlépe a podobně. Před plesem se tak obvykle drží různé diety, aby se shodilo co nejvíce povánočních kilogramů, abyste vypadala co nejkrásněji.

Na ples je potřeba koupit si nejen šaty, ale také boty, správné doplňky, správné psaníčko, správné bolerko, ozdobu do vlasů, pokud to s tím shazováním kilogramů nevychází úplně podle vašich představ, je dobré si pořídit stahovací kalhotky nebo silonky se stahovacím pásem, které vám postavu trošku upraví. V den plesu je potřeba si nechat udělat krásné vlasy, krásný make-up, nasoukat se do šatů a všeho okolo a vyrazit se bavit a okouzlovat všechny svým zjevem. Každá žena je ráda, když se líbí svému okolí, to je jasné.

Před plesem vás čeká důležitá věc a to nákup šatů. I když v dnešní době se už na plesy chodí různě a někteří dokonce jdou na ples v legínách a šatech, je stále mnoho žen, které si rády koupí pěkné šaty a udělají ze sebe na jeden večer dokonalou krásku, princeznu. Na ples se dnes nosí šaty jakékoliv, upřednostňují se však šaty dlouhé. Každé postavě sluší jiné šaty, na to je dobré myslet. Mnohdy jsou šaty krásné, avšak nejsou moc praktické. Myslete na to, že v šatech budete podstatnou část večera a noci, takže  myslete i na své pohodlí. Pokud jsou nějaké partie, které chcete zamaskovat, myslete na to. Pokud chcete maskovat ramena, jsou pro vás vhodné šaty s rukávy, popřípadě si vezměte bolerko, které krásně zamaskuje ramena i ruce. Navíc dnes se již bolerka prodávají s krátkým rukávem, s tříčtvrtečním rukávem, dlouhým rukávem a také v různých barvách, takže můžete dopasovat barvu k vašim šatům. Úzké šaty nejsou moc dobré pro větší zadeček a boky, úzké šaty vám obtáhnou celé tělo a v tom pak vynikne každý gram navíc. Pokud chcete zamaskovat nějaké ty kilogramy, rozhodně jsou lepší šaty tmavší barvy a také volnější. Je však dobré vyzkoušet každé šaty a to pečlivě.

Účes a make-up. Zde máte dvě možnosti, jestliže jste dostatečně šikovná, či máte šikovnou kamarádku, můžete se učesat a namalovat sama či se svěřit do rukou kamarádky. Pokud však nemáte vlasový či make-upový um a ani šikovnou kamarádku, můžete se objednat k odborníkovi, kadeřnici a kosmetičce. V dnešní době se ženy nechávají spíše na ples učesat než nalíčit. Přeci jen, to není zadarmo. Účesy volíte plesové, slavnostní. Pokud máte pěkné a dlouhé vlasy, můžete si je obyčejně sepnout do nízkého culíku a vyžehlit, popřípadě vytvořit jednu velkou loknu a nemusíte utrácet finance. Takové účesy jsou sice jednoduché, ale vypadají moc pěkně a inspirujete se holywoodskými celebritami. Ke gumičce můžete přidat ozdobu jako látkovou květinu, která je v barvě vašich šatů.

Boty. Mnoho žen miluje boty a dnešní nabídka různých obchodů nám k tomu dává zelenou. Bot je dnes mnoho druhů, barev, značek, velikostí. Plesové boty jsou krásné, o tom žádná. Často i já sama mám problém si vybrat ty nejkrásnější. Sama jsem se poučila však v jedné věci, pokud podpatky nenosíte denně, je dobré na to myslet i při výběru plesových bot. Pokud neholdujete podpatkům a koupíte si sice nádherné boty, ale na vysokém podpatku, po chvíli vás nohy budou bolet, bude se vám špatně chodit a nebude se to dát vydržet. Sama jsem si koupila nádherné boty, ale po hodině bych je už nejraději sundala a nazula si měkké papuče. Poučila jsem se a raději si vybírám boty pěkné, ale i trošku praktické.

Psaníčko se volí nejčastěji černé. Dneska si však můžeme psaníčka koupit v různých barvách, různých tvarech a velikostí. Každá žena určitě ví, že psaníčko je krásné, ale moc věcí se do něj nevejde. Na ples rozhodně potřebujete nějaké finance, rtěnku, parfém, kapesníčky, mobil, doklady a podobně. Ne všechno se do psaníčka vejde, takže musíte spekulovat a koumat, jak to všechno do psaníčka napasovat a také jej i v pohodě zavřít a to je někdy opravdu velký problém.

Přejít nahoru