4 důležité tipy, jak obléct děti na lyže

Chystáte se poprvé na lyže s dětmi? Máme pro vás několik rad k oblékání dětí, které pomůžou předejít ne komfortu a zimě. Pokud totiž chcete, aby dítě na lyžích aspoň chvilku vydrželo, bude to krom moře trpělivosti určitě chtít taky dobré vybavení,

1. Vyvarujte se kombinézám

Kombinézy mohou na první pohled působit pohodlně a jednoduše. Opak je ale pravdou. Například je nesmírně složité, aby si dítě zašlo na toaletu, a to i s pomocí. Pokud vaše dítě již nenosí plenku, kombinézy odložte natrvalo. Dalším problémem je, že když se promočí spodní část, měnit budete muset celý overal. Pokud byste měli zvlášť kalhoty a bundu, stačí vyměnit pouze jedno nebo druhé. Do kombinézy se také hůře obléká a děti je i proto většinou nemají příliš v oblibě.

2. Hlavním kritériem je voděodolnost

Vždycky na lyžařském oblečení sledujte vodní sloupec, který vám prozradí, jak velkou vlhkost materiál vydrží. Některé výrobky vypadají na první pohled kvalitně, ale po pár pádech do sněhu absolutně promoknou a dítěti aktivitu naprosto znechutí. Právě pocit sucha a tepla je pro psychickou pohodu zásadní. Mokré dítě se rozhodně nic nového nebude chtít učit.

3. Na rukavicích záleží nejvíce

Rodiče často řeší bundu, oteplovačky i termo vrstvu, na rukavice se ale často zapomene. Přitom právě rukavice jsou nositelkami pohodlí. Musí být nepromokavé, mít odpovídající velikost, s tím, že platí raději větší než menší, a v neposlední řadě by měly chránit i část předloktí a zabránit pronikání sněhu mezi lemem rukavic a rukávy. Nikdy dítěti nedovolte lyžovat bez nich i z bezpečnostních důvodů. Tlusté rukavice chrání před některými zraněními, třeba pořezáním o zmrzlý sníh.

Obsah obrázku oblečení, kalhotové

Popis byl vytvořen automaticky

4. Zainvestujte do spodní vrstvy

Kvalitní termo tričko, teplé punčocháče pro chlapce i dívky, případně kvalitní podkolenky. To jsou věci, na kterých taky není radno šetřit. Vrstva, která přichází do styku přímo s kůží, by měla být příjemná, dobře odvádět pot a ideálně hřát i mokrá.

Přejít nahoru