4 zásadní chyby, kterých se v zimě dopouštíte při péči o pleť

Způsob péče o pleť jde ruku v ruce se dvěma základními aspekty: jejím typem a aktuálním ročním obdobím. A jistě vám nemusíme zdůrazňovat, že v zimě si kůže žádá trochu jiný přístup než po zbytek roku. Jak o ni pečovat, aby příliš netrpěla a vypadala zdravě?

Péče o pokožku je téma, o kterém se píše velmi často. Dejte si však dobrý pozor na důvěryhodnost zdrojů, ze kterých čerpáte informace – do oběhu se často dostávají nejrůznější mýty a polopravdy. Například to, že není vhodné v zimě používat hydratující přípravky. Jak je to s hydratací ve skutečnosti, se dozvíte v následujících řádcích.

1. Nepoužíváte kosmetiku se SPRÁVNÝM složením

Tvrzení, že hydratační krémy by měly v zimě zůstat zapovězeny, je krajně nepravdivé. Skutečně není důvod k obavám z toho, že voda v kůži zamrzne a následně popraská. V každém případě je vhodné používat produkty, které přispívají k intenzivnější ochraně pokožky před smogem a nadměrným vysušováním.

Dermatologové často doporučují kosmetiku Atoderm od BIODERMY, která je primárně určená pro osoby se suchou pletí a atopiky. Zajišťuje intenzivní výživu a díky dermatologicky patentovanému vzorci urychluje obnovu hydrolipidického filmu.

2. Zapomínáte se chránit před sluníčkem

Ochrana před sluncem v zimě? Samozřejmě! Sluníčko umí kůži pořádně potrápit a v průběhu zimního období může být stejně intenzivní jako v létě. Jeho působení pocítíte především při pobytu na horách, ovšem raději ho nepodceňujte ani v létě. Pořiďte si přípravky s ochranným faktorem a nestyďte se použít opalovací krém. Až se vydáte lyžovat či na túru, nestane se vám, že si z hor kromě zážitků odvezete i spálenou kůži a pigmentové skvrny.

3. Nezásobujete organismus tekutinami

Také jste s dodržováním pitného režimu v zimě „na štíru“? Zatímco v létě vás k doplňování vody v těle žene horké počasí, v průběhu chladnějších měsíců potřebu zvýšeného příjmu tekutin nepociťujete.

Přesto byste význam pitného režimu neměla podceňovat – nedostatek tekutin se rychle projeví sušší pokožkou s šupinkami. Spíše než svařené víno či kávu si dejte čaj nebo čistou vodu.

4. Nechráníte si rty a ruce

Péče o tělo by měla být komplexní, ale přesto spousta žen podceňuje ochranu rtů a rukou. Co se týče pusy, v mrazech si se samotnou rtěnkou či leskem nevystačíte. Nepříjemnému popraskání a pálení rtů předejdete ochranným balzámem. Nešetřete s ním a bez okolků ho aplikujte i několikrát za den.

A ruce? Ty v zimě také trpí, a proto byste na ně měla používat vhodně zvolený krém na suchou pokožku. Zároveň nevycházejte do třeskutého mrazu bez rukavic!

Přejít nahoru