Co to vůbec je kožešina a které kožešiny nejvíc letí

Dneska vám chci trošku přiblížit, co to je kožešina a které druhy kožešin se nejvíce nosí a prodávají. Je to přece jen oděvní materiál, který není úplně stejný jako ostatní. Podobně jako kůže se získává ze zvířat, a to z kožešinových zvířat. Ochránci přírody sice mohou namítat, že je to nehumánní, ale vlastně je to stejné, jako když chováte domácí zvířata, jako třeba prase, a pak si uděláte zabijačku… Kožešinová zvířata se také chovají až z 80% na farmách, mají se tam docela dobře, a pak jsou prostě zužitkována na kožešinu na naše krásné kožíšky.

Více o kožešině najdete zde.

Kožešiny se dělí podle toho, ze kterých zvířat jsou získány. Můžete mít kožešinu z domácích zvířat, jako je králík, karakulská ovce, romanovská ovce, pes domácí, kočka domácí; nebo z volně žijících zvířat: liška, ocelot, levhart, vlk, norek, vydra, hranostaj, sobol.

A které kožešiny letí právě v této sezóně?

Záleží na tom, jak chcete působit. Jestli chcete být leopardí žena, pořiďte si leopardí kožich. Budete svá, budete osudová, muži vám budou padat k nohám a budou vám dávat drahé dárky. Leopardí kožich je skutečně in a jen tak z módy nevyjde.

Chcete vypadat jako chytrá a mazaná liška? Zkuste kožíšek z lišky polární. Nebo třeba jen doplňky, jako je límec nebo čepice. Liščí kožešina je tak hebká. Všichni vám vyjdou vstříc a udělají pro vás všechno, co si řeknete.

Chcete působit křehce a jste navíc blondýnka? Pořiďte si kožíšek z králíka. Budete obletována, všichni vám budou chtít pomoct a již nikdy nebudete sama. 

Jestli jste odpůrci pravých kožešin, můžete si samozřejmě koupit kožich umělý. Dnes už jsou napodobeniny kožešin velmi zdařilé a někdy mají i lepší vlastnosti než pravá kožešina. Více se o umělých kožešinách a jejich barevných variantách dočtete zde. Ale – podle mě – prostě jen pravá kožešina představuje ten luxus, tu nadstavbu nad tou užitnou hodnotou, proto to, že na to máte. A vy na to máte!

A teď ještě pár pravidel, jak kožešinové oblečení nosit

  1. Aby byl váš outfit dokonalý, nekombinujte 2 druhy kožešiny – např. jiná na kožich, jiná na kabelku. Ve stejném tónu je to v pořádku, ale 2 druhy různých kožešin jsou absolutně out.
  2. S pravou kožešinou se snoubí jen luxusní oblečení. Nemůžete si vzít drahý kožich a k tomu laciné džíny s dírami na kolenou.
  3. Méně je někdy více. Než drahý kožich, který již vyšel z módy např. svým střihem, tak si raději kupte levnější kožešinovou vestu, která padne vaší postavě.
  4. Pozor: kožešinové oblečení vždy opticky rozšiřuje! Mohou si jej dovolit tedy jen ženy, které jsou vysoké a štíhlé, nebo aspoň malé a štíhlé. Jinak se s tím smiřte a vybírejte aspoň modely, které svědčí vaší postavě podle typu (jablko, hruška…).
  5. Ke kožešinovému oblečení jen kožené boty. Žádná náhražka se netoleruje!
  6. Ke kožešinám již nevybírejte příliš barevné oblečení – nepůsobí to hezkým dojmem, bude to spíš přeplácané. Zkuste třeba jednobarevné šaty z Nerio
  7. Nejlepší barvy ke kožešinám jsou džínová, černá, hnědá, zelená a rudá. Ovšem samostatně. Ať působíte opravdu jako dáma, a ne jako šašek.

A pak také, milé dámy, máte-li na sobě kožich, chovejte se opravdu jako dáma! Netahejte těžké tašky s nákupem, od toho máte muže nebo děti (syny). Na druhé straně ale utrácejte a nakupujte, jako by to byl váš poslední den v životě. Nepoužívejte neslušná slova. Vyjadřujte se kultivovaně. Mluvte raději méně a k věci, než hodně a o ničem. Buďte prostě dámou se vším všudy!

Máte zkušenosti s nošením kožešin? Co se vám osvědčilo a co naopak ne? Seznámili jste se díky novému kožichu s mužem svých snů? Zachránila vám kožešina manželství? Co dalšího byste doporučily ostatním ženám, které touží po drahém a luxusním oblečení? Svěřte se mi prostřednictvím mého blogu. Už se na vaše reakce moc těším. 

 

Přejít nahoru