Podle čeho vybírám ten nejlepší pracovní oděv?

Pracovní oděv je pro mě jedna z nejdůležitějších součástí práce v dílně. V tomto článku bych se s vámi ráda podělila o zkušenosti a zážitky při jejich výběru.

Pracovní oděv je podle mého názoru nutností

Jelikož v dílně trávím jen víkendy, není pro mě důležité mít tak velkou zásobu oblečení. Svoje oblíbené kousky stihnu přes týden vyprat. Pro ty z vás, kteří pro svou každodenní práci potřebujete montérky, uniformy nebo ochranou obuv, je ale výběr kvalitního a odolného oděvu velmi důležitým rozhodnutím. 

Bez správného oblečení rozhodně nezvládneme správně pracovat. Nejlepší volbou bude určitě oblečení, které bude zároveň bezpečné, pohodlné, a funkční. Musí ale také dlouho vydržet a být zároveň i stylové a pěkné. Nepodceňujte ani výběr spodního prádla, které by vám mělo být v první řadě pohodlné a mělo by být vyrobené z kvalitních a prodyšných materiálů. Velký výběr najdete na Miorio

Rady pro výběr správného oblečení

V této části článku zkusím shrnout některé své zkušenosti, které vám snad usnadní výběr.

Ve hře je kvalita a materiál

Když jsem začínala pracovat na chatě, většinou jsem používala stará obnošená trička a tepláky. Ty jsou sice fajn, ale rozhodně od nich neočekávejte, že vám budou sloužit dlouho. Snadno se trhají, a navíc nejsou vůbec prodyšné. Navíc pokud občas vykonáváte nebezpečné práce, nebo potřebujete ochránit, tenký bavlněný materiál to rozhodně nezvládne. Ať už tedy pracujete v hobby dílně jako já, nebo potřebujete profesionální oděv, myslím si, že je lepší zvolit kvalitnější funkční materiál. Vaše pokožka v něm bude moci dýchat, a zároveň vás bude chránit lépe než bavlna.

Oblečení podle norem vás ochrání

Každé povolání má svá rizika, a těm se musíme pokusit vyhnout. Já třeba nosím jiné oblečení, když jdu stříhat živý plot, nebo stavím-li před domem zídku. Rozhodně vám nemusím vyprávět, jak mi několikrát ostružiny roztrhaly trička, nebo jak jsem něco na sebe upustila nebo se něčím polila. V některých profesích je oblečení otázkou správné bezpečnosti jako tady. Na chatě jsem samozřejmě za sebe zodpovědná sama, ale pokud jste někde zaměstnaní, musí váš oděv splňovat i určité normy, aby vás v případě těchto nehod ochránily.

Ve tmě vás nikdo nepřehlédne

Pokud občas pracujete do noci nebo v mlze apod., zvolila bych oblečení s reflexními prvky, abyste předešli tomu, že vás někdo přehlédne. Co to jsou reflexní prvky, a jak nám mohou zachránit život, se dozvíte zde. Samozřejmě za deště potřebujete nepromokavé oblečení, ale toho moc doma nemám. Přece jen, jsem městská holka a dešti se snažím vyhýbat. Pokud také občas pracujete s nebezpečnými látkami, nezapomínejte na ochranu. Já se v této oblasti moc nevyznám, proto se takové práci raději vyhýbám.

Móda nezůstává stranou

Jak už jsem říkala, mám moc ráda módu a každý měsíc si kupuji spoustu časopisů, proto je pro mě vzhled nadmíru důležitý. Naštěstí jsou v dnešní době k dispozici různé potisky, designy i střihy pro ženy, což dříve u pracovních oděvů nebývalo časté. 

Čekám na svého cyklistu

Dají se sehnat nádherné kousky, pěkně střižené pro ženské tělo. Na chatě jich mám několik a vždycky, když je krásné počasí, doufám, že okolo projede nějaký cyklista. Všimne si, jak mi to sluší a zastaví se na kafe. Kdo ví, třeba by se později přidal i ke mně do týmu.

 

A co vy? Jaké oblečení nosíte při práci? Máte nějaké oblíbené kousky? Kde je sháníte?

Přejít nahoru