Dámské kožené kabelky a jejich údržba

Dámské kožené kabelky jsou nadčasovým skvostem. Jde o známku dobrého vkusu i společenského postavení. Kožené kabelky jsou velmi krásné a při správné péči vám mohou vydržet opravdu překvapivě dlouhou dobu.

Možná jste při posledním pořízení kabelky z pravé kůže zaplatili dost velký obnos peněz. V tom případě asi také chcete, aby vám vydržela i několik let. Prozradíme vám, jak se o koženou kabelku co nejlépe starat. Péče o dámské kabelky přes rameno či do ruky zajistí jejich dlouhou životnost. Kůže v sobě nese punc kvality, luxusu a elegance. Pořiďte si koženou kabelku z pravé kůže a investice rozhodně nebudete litovat. Kabelky z kůže jsou stále velmi žádaným zbožím. Právě kožené kabelky jsou nadčasové, univerzální a odolné vůči mechanickému poškození.

Kožené kabelky nemají rády vlhko

Ať už jste si pořídila nové kožené kabelky přes rameno či do ruky, možná už jste zjistila, že koženým kabelkám pobyt ve vlhkém prostředí prostě moc nesvědčí. Počasí je ale nestálé a občas se nám také podaří na kabelku něco vylít. V takovém případě nepropadejte panice a zkuste ji opatrně vyčistit. Nejprve z ní vyjměte všechen obsah a nechte ji uschnout. Nikdy ji ale nepokládejte na radiátor, mohla by se vám zcela nenávratně zdeformovat a poškodit.

Jak vyčistit koženou kabelku

I když si dáváte na svou kabelku pozor občas se vám ušpiní. Použijte navlhčený hadřík a s ním opatrně odstraňte nečistoty. Pokud se špína nechce pustit, použije speciální přípravek určený k odstraňování nečistot z kůže. Nepožívejte chemické výrobky. Pravidelná péče dokáže hotové zázraky. U kožených výrobků vždy platí, že prevence zabírá. Nezapomínejte na pravidelnou impregnaci kožené kabelky a používejte k tomu určené přípravky. Impregnace oživí barvy a je dobrou ochranou před poškozením. Velmi důležité je před každou impregnací kabelku vždy očistit navlhčeným hadříkem a nechat ji nejdříve oschnout. Pak provádějte impregnaci pravidelně a vaše oblíbená kabelka bude mít po dlouhou dobu skvělý vzhled.

Přejít nahoru