Jak pečovat každodenně o svou pleť?

Každá žena by o svou pleť měla pečovat. Péče o pleť je základ. Snažíme se co nejvíce oddálit projevy stárnutí, vrásky a povadlou kůži. I když si mnoho žen myslí, že péče o pleť nic moc nevyřeší, není to až tak úplně pravda. Vaše pleť bez péče trpí a tak se může stát, že projevy stárnutí nastoupí rychleji, než u jiných žen. Zároveň je to také trošku dáno geneticky. Navíc, péčí o pleť si zajišťujete krásnou a zdravou pleť, která vás nebude svědit, pálit, nebude vysušená, nebude zničená.

K péči o pleť vám postačí běžné kosmetické prostředky, které se dají koupit téměř v každé drogérii. Také samotnému výběru je potřeba věnovat dostatečnou dobu, protože ne každý kosmetický produkt je určený přesně pro vaši pleť. Pokud máte suchou pleť, je dobré sáhnout po produktech, které jsou speciálně pro suchou pleť, pokud máte pleť mastnou, je dobré vybírat prostředky pro mastnou pleť, mnoho žen má podobný problém, čelo mají mastné, ovšem zbytek pleti už tolik ne, pro ně existují výrobky na smíšenou pleť. Ženy, které mají citlivou pleť, určitě ocení výrobky, které jsou speciálně pro ně, produkty pro citlivou pleť.

Co by vám rozhodně nemělo chybět v každodenní péči o pleť?

Toto jsou základní výrobky, které by měla mít každá žena k dispozici

Peelingem odstraňujeme odumřelé kožní buňky, regenerujeme pleť a pomáháme ji, aby byla svěží a mohla dýchat. Peeling je dobré používat dle potřeby a také dle návodu. Ideálně je dvakrát denně. Menší množství peelingu si dejte na bříška prstů a krouživými pohyby jemně vmasírujte. Je důležité masírovat jemně, jelikož můžete snadno pleť poškodit. Na pleť nikdy nepoužívejte peeling na celé tělo, jsou zde hrubší zrna, která pleť poškozují. Peeling nanášejte na navlhčenou pleť. Po dostatečném vmasírování pleť smyjte, nejlépe vlažnou vodou. Po peelingování je dobré pleť dostatečně hydratovat krémem na pleť.

Čistící pleťovou vodu je dobré používat dvakrát denně

Ráno a večer. Ráno si pleť vyčistíte a osvěžíte, připravíte ji tak na nános make-upu. Večer pak po odlíčení pleť vyčistíte od zbytkových nečistot a pleť rovněž osvěží. Pleťová voda může také různě pomáhat. Například pokud trpíte na akné, vyberte takovou značku, která pomáhá v boji proti akné.

Odličovací mléko používá mnoho žen

Je dnes na trhu poměrně velký výběr, takže si vyberete přesně takové, které vám bude vyhovovat. Pokud máte citlivé oči, je dobré si pořídit speciální odličovací mléko na oči. Odličovací mléko použijte večer na odlíčení celodenního make-upu. Nikdy se nenechávejte odlíčení na ráno. Když jdete spát s make-upem, vaše pleť nedýchá, ucpávají se póry a pravidelné neodličování přispívá k rychlejšímu stárnutí.

Krém na pleť rovněž používáme dvakrát denně, ráno a večer. Obvykle jej používáme po čištění pleťovou vodou, případně po peelingu. Krémem zajišťujeme pleti hydrataci a dostatek minerálů. Díky tomu nebude pleť vysušená, nebude napnutá a podobně. Ráno je krém vhodný jako podklad pod make-up.

Pleťovou masku používejte dle návodu, je dobré ji používat dvakrát do měsíce. Odstraňuje nečistoty, které jsou usazené hluboko ve vaší pleti, což kladně působí na vaši pleť.

Pleti můžeme pomáhat také tím, že občas si dopřejeme péči přímo u kosmetičky. Procedura u kosmetičky není finančně nejlevnější, ovšem dvakrát do roka či jednou do roka si ji může dopřát každá žena. Navíc, návštěva kosmetičky je i skvělý relax po náročném dni či náročném týdnu.

Přejít nahoru