Dietní potraviny, které dietní nejsou!

Tváří se sice dietně, ale ve výsledku dietní rozhodně nejsou. Ano, mluvíme o potravinách, které běžně konzumujete, protože si myslíte, že pomáhají s hubnutí. Přitom opak je ve skutečnosti pravdou. O jaké potraviny jde? Existují minimálně čtyři.

Cvičíte 4x týdně, vyvarovali jste se tučnému a sladkému jídlu, ale i přesto se vám nedostavuje úspěch? Myslíte si, že dodržujete dietní jídelníček? Potom jste na omylu, protože chybou je skladba potravin. Asi máte v jídelníčku pochoutky, které se zdánlivě zdají dietními, ale přitom zabraňují hubnutí.

Sportovní nápoje

Pokud pravidelně vykonáváte fyzickou aktivitu, musíte dodržovat pitný režim. Hodinové fyzické aktivity však nevyžadují pití iontových nápojů, jak si spousta lidí myslí. Iontové nápoje obsahují jednoduché cukry a doporučují se spíše u vytrvalostních aktivit, kdy dodají tělu ztracené minerály a látky zabraňující křečím svalů. A iontové nápoje pijte pouze během sportovních aktivit, nikoliv během dne místo vody.

Sušený banán

Další potravinou na řadě, o které si spousta lidí myslí, že je to dietní strava, jsou sušené banány. Možná vám přijdou jako zdravá sladkost, ale tyto banány bývají většinou smaženy na palmovém oleji a dochuceny cukrem. Věděli jste o tom, že sto gramů takových banánů obsahuje až dvacet gramů tuku? A už tato informace vás přesvědčí o tom, že sušený banán mezi dietní jídla rozhodně nepatří.

Velké latté

Zapomeňte na velké latté, i když si ho dáte bez cukru. Raději si dejte černou kávu či presso, protože tyto kávové nápoje obsahují menší množství mléka.

Zálivky na zeleninu

Každý dietní plán zahrnuje velké množství zeleniny. Dietní recepty obsahují zeleninu a není se čemu divit. Zelenina napomáhá v hubnutí a její výhodou je, že můžete konzumovat téměř jakékoliv množství.  Ale zde pozor na zálivky. Možná se vám zdá, že vám zálivka nemůže uškodit, jste však na omylu. Tučný majonézový dresink a obalované kousky smažených nugetek – to jsou hlavní zabijáci diet. Raději vyměňte tyto tučné zálivky za balsamicový ocet, olivový olej či jogurtovo-bylinkovou zálivku.

Přejít nahoru