Jak správně prát džíny?

Na tom, jak vyprat džíny, se nezdá na první pohled asi nic složitého. A ani není. Pokud ale chcete, aby vám nějakou dobu vydržely, je třeba postupovat podle určitých pravidel. Věděli jste například, že džíny by se nemělo moc často prát? To se zdá, že mnoho lidí vůbec neřeší. Jaký je tedy postup, aby rifle stále hezky voněly, ale zároveň nemusely být každou chvíli v pračce.

Denim je ve své podstatě velmi kvalitní materiál, není proto třeba mu dávat stejnou péči jako klasickým kalhotám. Praní obecně však poškozuje všechny látky. Ovšem u dražších značkových dámských riflí, které má vydržet nejlépe několik sezon, je šetrnější praní přímo vyžadováno. Vyřešit to může v prvé řadě speciální program pračky. Některé mají v základu šetrnější program při nízké teplotě (+ praní bez aviváže). Ty dražší pak zase disponují přímo programem na praní denimu, který je přímo ideální.

Neprat s ostatním prádlem

Také se nedoporučuje dávat džíny do pračky s příliš mnoho prádla najednou. Může to být sice celkově rychlejší proces, denimu to ale škodí. Mnohem rychleji pak budou opotřebované. Nemohou se totiž volně rozprostřít a tím pádem se zipy mohou o něco zachytit nebo se přetrhají švy. V podstatě by oblečení mělo mít možnost se v bubnu volně pohybovat.

Prací prostředek

Měli byste vybírat takové prací prostředky, které působí na zachování tmavé barvy. Obsažené složky udrží barvivo v tkanině a deaktivují chlor ve vodě. Tím se zamezí blednutí barev. Zainvestovat do dobrého pracího prostředku se zvláště na kvalitní džíny opravdu vyplatí.

Podívejte se na široký sortiment kvalitních džínů české značky Pace Jeans na https://www.jeans-rifle.cz/.

Přejít nahoru