Důvody, proč možná ještě nejste vdaná

Proč nejsem ještě vdaná? Taky vás to občas napadne? Říkáte si, nevypadá nejhůř, je se mnou zábava, ráda chodím na kulturní akce a jsem v pohodě. Tak proč ještě nejsem vdaná? Navíc, pokaždé, když je rodinná sešlost či nějaká oslava slýcháte, ty ještě nejsi vdaná, kdy se vdáš, babičky si přisadí, že Anička od sousedky je už vdaná dva roky a jakou dobrou partii si našla a vy, starší než Anička pořád nic. Tak co se děje? Máš ty vůbec partnera? Chceš se vdávat?

Při takových otázkách obracím oči v sloup a nenápadně přehazuju hovor na jiné téma, aby už přestali všichni okolo řešit mě. babičky a dědečkové jsou jinak vychovaní, v jejich letech, když někdo nebyl ve dvaceti v manželství, byl divný, jiný a možná i kapku špatný. Dnešní doba je trošku jiná a nemusíte se ihned vdávat a plodit děti po skončení školy. Od rodičů pak slýcháte jízlivé poznámky o vašem dalším rozchodu, že vám není nikdo dost dobrý, že máte přehnané nároky a podobně. Je tomu opravdu tak? Máme pro vás důvody, proč možná ještě nejste vdaná.

Promiskuita
Mnoho z žen si zkrátka libuje v tom, že vztahy mohou kdykoliv ukončit a začít nějaký ten nový vztah. Případně si s věrností hlavu nelámete a pěstujete vztahy na jednu noc, kdy měníte partnery možná jako ponožky. Tento životní styl vám možná vyhovuje, ovšem vašemu budoucímu manželovi se nemusí líbit to, že měníte partnery jako ponožky a věrnost není vaše nejsilnější stránka.

Životní styl singles
Líbí se vám, že jste svobodná, nezávislá, nikdo vám neurčuje, co máte dělat, za co utrácet, nemusíte se o nikoho starat, můžete jít kdykoliv, kamkoliv, můžete zůstat dlouho v práci, aniž by vás někdo popoháněl domů. Takový životní styl je skvělý. Pro někoho na chvíli, pro někoho napořád. Nechcete se toho vzdát? Chcete partnera, ale přitom si udržet svou nezávislost a svůj svobodný status? No, nevím, kterému muži by se něco takového líbilo a bylo by mu to po chuti. Vztah a manželství je o kompromisu a kompromisech, není jen o jednom jedinci.

Materialismus
Manželství je o penězích. Chcete, aby vám manžel koupil dům, auto, pěkné oblečení, vytvořil finanční rezervu, zabezpečil vás a podobně? A co láska? Ta je až za penězi, domem, autem a podobně? No, manželství se neuzavírá z důvodu peněz, ale obvykle se vdáváte z lásky, s partnerem se na financích podílíte, svou pílí a šetřením si dopřejete dovolenou, možná dobré auto, a když si vezmete hypotéku, budete mít možná i ten dům.

Příliš velké nároky
Ne každá žena má příliš vysoké nároky a mnohé ženy také umějí ustoupit, když najdou muže, do kterých se zamilují a s tím mužem si dokážou představit celý život. Ovšem pokud máte plno nároků, ze kterých nebudete ustupovat, pak je to těžké. Váš nový partner musí být pohledný, štíhlý, finančně zajištěný, musí mít perspektivní práci, musí být sportovně založený, nesmí kouřit, chodit nikam s kamarády, neholdovat moc alkoholu, rád chodit nakupovat, jezdit na dovolené k moři a podobné další nároky? Pak se nedivte, že pan dokonalý stále ne a ne přijít. On totiž dokonalý není nikdo.

Emancipace
To je hodně skloňovaný pojem. Všichni mluví o emancipaci, o tom jak je žena podceňovaná, jak je jen služka a podobně. Samozřejmě je dobře, že se ženy o sebe dokážou postarat, ale i moc emancipace škodí. Chlap se musí podílet na domácích pracích, musí vařit, když je nemocný, musí se o sebe postarat sám? Partnerství je také o pomoci si navzájem, o domácí práce se rozdělte, o vaření taky, když jste vy nemocná, partner se o vás postará, když je nemocný partner, postaráte se vy. Pokud se vám to příčí a

Přejít nahoru