Jak vybrat elegantní a praktickou aktovku?

Zjistila jste, že už je načase vyměnit stávající aktovku za novou? Že jste měla s tou starou neustálé potíže a musíte ji navíc nahradit dříve, než jste původně čekala? Znovu se to opakovat nemusí!

NK3

Zakoupení nové aktovky v současné době nepředstavuje žádný problém. Prodejci totiž nabízejí mnoho elegantních výrobků, z nichž si nepochybně vybere každá žena. Pořizovací cena navíc nemusí být ani u kvalitních aktovek příliš vysoká. Otázkou ovšem zůstává, podle čeho vybírat.

Kritéria pro nákup pánské či dámské aktovky

Dámská i pánská aktovka musí být v prvé řadě praktická, nicméně se zároveň jedná o výrazný módní doplněk. Proto hraje při jejím výběru roli vícero faktorů. Aktovka, jež se Vám zdá bezchybná z funkčního hlediska, se Vám nutně nemusí líbit, což platí i naopak. Na co si dát tedy při pořízení dámské a pánské aktovky pozor?
NK4

  • Tvar: pokud často přenášíte notebook, musí tomu pochopitelně odpovídat i rozměry aktovky, což ostatně platí také pro dokumenty
    či smlouvy. Vyberte si tedy přesně takovou tašku, jakou budete vzhledem k jejím účelům potřebovat. Velikostí máte koneckonců k dispozici celou řadu.
  • Barva a celkový vzhled: co člověk, to individualita. Jak už je ale naznačeno v úvodu, aktuálně existují aktovky v mnoha barevných provedeních i rozličných stylech.
  • Materiál: zpracování a použitý materiál se pochopitelně odráží na kvalitě. Mezi nejvyhledávanější patří kožené aktovky, což má své opodstatnění. Náhražky kůže jsou sice levnější, nicméně kvalita není ve většině případů ani zdaleka taková.
  • Sekundární materiály: svou roli nicméně hrají i další součásti dámských a pánských aktovek jako např. zipy či přezky. Rovněž ty jsou totiž zárukou bezproblémového užívání a dlouhé životnosti. Vždyť na co by Vám byla krásná aktovka, když byste s ní měla neustálé potíže?
Přejít nahoru