Investicí do zlata bezpečně zhodnotíte své peníze

Zlato a další vzácné kovy nás přitahují od nepaměti. A to napříč kulturami a staletími. Zejména pro zlato platí, že má časový, regionální a kulturní přesah. V žádné době se nestalo, že by jeho hodnota nebyla doceněna. Hledáte-li způsoby, jak ochránit své peníze před inflací či měnovou reformou, zlato je nejlepší cesta.

Důvody, proč ano

Jak už bylo zmíněno, investiční zlato vás ochrání před inflací, která má tendenci neustále stoupat. Zlato byste rovněž měli zařadit mezi finanční nástroje, abyste diverzifikovali své investiční portfolio. To znamená, že část peněz vložíte do zlata, část do akcií a část do dluhopisů. Cena zlata je dostupná pro každého. Buď provedete jednorázový nákup zlatých slitků, nebo budete do zlata investovat postupně po malých částkách. Tímto způsobem získáte za pár let svou první zlatou cihlu. V neposlední řadě je dobré zmínit, že v případě potřeby směníte zlato za peníze během pár hodin. A to po celém světě.

Nedávejte na první nabídku

Ačkoliv pečlivě sledujete výboj ceny zlata na komoditní burze, v reálu se cena totožného slitku zlata od jednotlivých prodejců různí o více než 10 %. Přitom by mělo platit pravidlo, že za zlatou cihlu o identické hmotnosti a ryzosti, ze stejné rafinerie a v dané lokalitě byste měli platit všude stejně. Bohužel tomu tak není a pečlivě nezvážený nákup zlata se vám může dost prodražit. V každém případě upřednostněte pouze prověřené prodejce, kteří mají v této oblasti dlouholeté zkušenosti.

Na koho se můžete spolehnout?

Žádná česká mincovna investiční zlato ve formě zlatých cihel nevyrábí. Mezi producenty světově uznávaných zlatých cihliček nepatří ani žádná slovenská mincovna.

Přejít nahoru