Jak docílit dokonalého opálení?

Než odjedete na dovolenou, přečtěte si několik základních tipů, jak docílit dokonalého opálení. Letos se konečně nespálíte a nebudete mít obličej posetý pigmentovými skvrnami.

Hydratace zevnitř i zvenčí

Dbáte po celý rok na správný pitný režim? V letním období byste měli několik sklenic vody přidat. Denně vypijte alespoň 2,5 litru vody. Ale pro pokožku je důležitá nejen hydratace zevnitř, ale i zvenčí. Pravidelně na své tělo aplikujte hydratační krémy a pleťové masky s výživou. Vyzkoušet můžete i hloubkovou hydrataci, a to za pomocí kyseliny hyaluronové.

Ochranný faktor

SPF neboli ochranný faktor vybírejte podle typu pleti. Zde byste se měli řídit pravidlem, že čím je pokožka světlejší, tím vyšší faktor SPF byste měli použít. Chráníte se tak před nebezpečným UV zářením. Nezapomínejte ani na zdravotní rizika, která jsou se sluněním spojená. A také myslete na pigmentové skvrny, prohlubování vrásek a další estetické potíže.

Opalovací krém

S opalováním jsou spojené opalovací krémy, a ne nadarmo. Na tělo byste měli nanést dostatečnou vrstvu opalovacího krému, aby byla pokožka chráněna. Budete tak předcházet melanomu a pigmentovým skvrnám.

Aloe Vera

Pigmentové skvrny se na pokožce objeví po intenzivním slunění. Pokud chcete pigmentovým skvrnám předcházet, nebo se jich zbavit, konzumujte Aloe Vera. Šťávy z listů této rostliny posílí vaše játra, čímž předejdete vzniku pigmentových skvrn.

Budete-li dodržovat několik základních pravidel, docílíte dokonalého opálení bez narušení pokožky. Buďte v létě neodolatelně krásná se snědou pletí.

Přejít nahoru