Příčiny krize ve vztahu. Jak na to koukají ženy a jak muži?

Ať už jste spolu rok, dva, tři, sedm roků, nebo dvacet, je to jedno, krize se jednou za čas dostaví do každého vztahu. Muži i ženy na krizi koukají rozdílně. V každém případě dokáže ublížit tak, či tak.

Jak krizi vidí ženy

U žen krizi ve vztahu nejčastěji zapříčiňují faktory, mezi které patří čas, změna a podceňování se.Co se času týká, tento problém máme asi všichni. Nemáme-li dostatek času na sebe, natož na svého protějška, je to vskutku velký problém. Mezi dvojicí totiž začne vznikat zeď, která se jen těžko překonává. Bohužel v dnešní době spěchu a stresu je těžké si vše zorganizovat tak, abychom zvládali přátelé, sebe, svojí rodinu, partnera, práci, zájmy a další činnosti. Partnerův čas je pro nás důležitý. Zvláště by měl být důležitý, máte-li se svým protějškem rodinu. Samozřejmě každá žena chápe, že po práci bývá protějšek unavený, přesto však není úplně ideální, když si vleze na gauč a jen kouká na televizi. Ženy se pak cítí osaměle.
Velice snadným pomocníkem zde bývá plánovač. Když si muž rozvrhne svůj čas, kdy ho bude trávit jen s manželkou, kdy jen s přáteli, kdy s rodinou, pomůže mu to.

Těžce ženy nesou i změny, které se s muži dějí. Jedna taková přichází okolo 35. roku života muže. Tak nějak se nedovede smířit, že se blíží jeho 40. narozeniny a může rapidně změnit své chování. Naneštěstí to nejvíce většinou odnáší manželky a partnerky. Muži si totiž mohou začít dokazovat, že vlastně ještě tak staří nejsou a začnou se tak poohlížet po mladší milence, či partnerce. Zde se nedá poradit nic jiného, než že se muž musí sám opět znovu najít a musí si uvědomit, co je pro něj skutečně důležité. Žena s tímhle nemůže dělat vůbec nic, než jen doufat.

Ženská krize se projevuje také špatným způsobem. Ženy na sebe začínají klást čím dál, tím větší nároky. Kromě toho se neustále sebe ptají, zda jsou dobré matky, zda jsou dobré hospodyňky a kladou si další podobné otázky. Tyto otázky a neustálé si je kladení je pro ženu velmi destruktivní. Vzniká z toho začarovaný kruh plný deprese, stresu, únavy a stavů na zhroucení.
Ženy na sebe v tomto ohledu bývají velmi přísné. Přitom si neuvědomují, že nikdo není dokonalý. Je dobré, abyste se, či jiná žena, zaměřila na to, co je pro ní důležité. Velmi pomáhá si vytvořit seznam priorit. Pokaždé, když se budete vy, nebo jiná žena, cítit nejistá, je dobré se podívat na tento seznam a připomenout si tak své kvality.

Jak krizi vidí muži

Ale i muži mají na krizi své pohledy  a svůj názor. Muže nejčastěji a nejvíce trápí to, že se cítí jen jako živitel rodiny, že mu jeho drahá polovička není partnerkou, ale matkou a nejvíce je trápí, když žena ztratí na přitažlivosti. I muži potřebují lásku. Nechtějí mít jen nějakou ženu po svém boku, která je nemiluje, ale jen je potřebuje, a to ať již pro vydělávání peněz, nebo pro děti. Mužům velmi chybí to, že ženy občas neumí projevit svoji něžnost a laskavost, aby se muži cítili jako naši zachránci.
Nejjednodušší, co se s tímhle dá dělat je, abyste mu alespoň občas dovolila, aby o vás směl pečovat. Projevte mu svoji lásku, své city.

S čím se muži opravdu špatně smiřují je, když ženy se spíše starají o své dítě, než o své partnery. S dítětem jde většinou muž stranou. Muži jsou ješitní a tohle prostě špatně snášejí. Mužům vadí to, že si ženy často neuvědomují, že s nimi mluví jako s malými dětmi.
Zde se doporučuje, abyste také alespoň pro někdy zapomněli na to, že máte děti a užili si jen sami sebe navzájem. Čas od času se potřebujete věnovat  jen jeden druhému.

Poslední záležitost je vcelku smutná, bohužel ale pravdivá. Naneštěstí je pravdou, že mužům velmi záleží na vzhledu. Často se nedovedou smířit s tím, že žena po porodu již nevypadá, jako předtím. Často se tak vyhýbají sexu, pokud nějaký je, tak je jen velmi málo a celková přitažlivost se zkrátka vytratí.
Ženy by se tedy za žádnou cenu neměly přizpůsobovat mužům ve všech ohledech. V každém případě ženy by měly být upravené především kvůli sobě. Měly by být samy se sebou spokojené. Musí si najít čas pro sebe. Muži však ženám musí pomáhat, pokud si přejí, aby žena na sebe měla čas. Je to vcelku logické.

Krize se dá porazit. Musíte se jen snažit a chtít. Nezapomeňte, že základem každého vztahu je komunikace. Ta je ve vztahu nejdůležitější. Bude-li chybět komunikace, vztah nemá šanci krizi překonat.

Přejít nahoru