Pár kilogramů navíc? Poradíme co si na sebe obléci

I když dnes už obchody počítají s tím, že ne všechny ženy jsou jako z časopisů a plakátů a větší velikosti už najdete takřka v každém obchodě, pořád někdy ženy tápou, co si koupit, co si obléknout, jaké vzory ano, jaké vzory naopak ne, jakým barvám se vyhnout, jaké naopak volit, jaké střihy, jaké doplňky, jaké boty a podobně. Vše vám může pomoci opticky vypadat o pár kilogramů menší, což je samozřejmě velké plus.

Nejlepší, co můžete udělat, když vejdete do obchodu, je to, že budete oblečení zkoušet, zkoušet a zkoušet. Každý kousek oděvu je jinak střižen, jinak vypadá přímo na vás. Občas se stane, že tričko, které vám nesedí v bílé barvě, v černé vypadá o hodně lépe. Pokud jdete nakupovat, se větším zkoušením, je dobré počítat. Výsledkem pak bude oděv, který vám bude sedět, bude vám slušet a vy budete vypadat opticky štíhlejší.

Co se týče barev, kdysi to bylo jen a jen o černé. Dneska už není dobré se zahalit jen do černé. Barvy dobře zvolené vás mohou oživit, mohou vám dodat šmrnc a i tak opticky uberou nějaké to kilo navíc. Volte barvy spíše tmavší jako fialovou, hnědou, šedou, modrou, zelenou, vínově červenou a podobně. Kalhoty nebo sukni vždycky zvolte tmavší. Vršek si můžete dovolit třeba žlutý, bílý a podobně. Vše je o vyzkoušení. Pokud naopak potřebujete zamaskovat bříško a nohy a zadeček je pro vás v pořádku dbejte na tmavší vršky, kalhoty nebo sukni si klidně vezměte světlejší.

Mnoho žen se mylně domnívá, že pokud mají nějaké to kilo navíc, musejí si kupovat oblečení o číslo větší. To opravdu není nutné, když si koupíte větší oblečení, budete vypadat ještě, více silnější, budete vypadat jako neforemný pytel. Oblečení kupujte vždy ve své velikosti. Může být trošku volnější, ale ne o velikost či dvě. Některé kusy oblečení jsou zkrátka více upnuté, jiné volnější, pro vás jsou vhodné právě ty druhé, ve kterých nebudete vypadat jako v pytli.

Co se týče materiálu, dejte si pozor na lesklý materiál. Lesk přitahuje pozornost na problémové partie, a i když je top určitě krásný, moc neposlouží. Satén a podobné materiály rovněž nejsou moc vhodné, pokud chcete nějakou partii zakrýt. Velké květy, vodorovné pruhy, geometrické tvary, malé ozdůbky v problémových oblastech, kapsičky v problémových oblastech to všechno jsou vzory, které pro zakrytí většího bříška nejsou právě moc vhodné.

Správným výběrem spodního prádla tak hodně vykouzlíte. Pokud vás trápí větší bříško, větší zadeček a podobně, volte kalhotky, které jsou vyšší, zakryje se tak trošku bříško. Pokud jdete na nějakou důležitou schůzku, rande, večírek, ples a podobně, zvolte stahovací spodní prádlo. To vám vaše povolené bříško pomůže zpevnit, zpevní také zadeček. Pod šaty naprosto ideální, na denní nošení asi nic moc.

Kalhoty si vyberte s vyšším pásem, ne světlé barvy, pokud skrýváte zadeček, je dobré myslet na kalhoty s kapsami vzadu. Když máte kalhoty bez kapes, může vás to rozšiřovat, zbytečně. Sukně volíme spíše delší, po kolena či úplně dlouhé. Vyhněte se minisukním, sukním s masivním zipem, s výrazným páskem a podobně.

I botami si můžete pomoci. Boty na podpatku jsou pro vás dobrou volbou. Opticky si nohy prodloužíte a tím odpoutáte pozornost od problémových partií. Podpatek si vyberte dle toho, na jakém podpatku se vám chodí nejlépe. Pro ty dámy, které podpatkům moc neholdují, jsou vhodné boty na klínku, širší a menší podpatek, který splní účel a zároveň vás nebudou bolet nohy.

A pokud byste chtěli raději zhubnout, tak vsaďte na pohyb a vyváženou stravu. Přičemž základem dne je snídaně, pro rychlejší přípravu můžete zvolit např. snídaňové směsi Iswari.

 

Přejít nahoru