Jak vybrat nejlepší přírodní parfém pro vás?

Vůně je součást lidského života. I přestože již žijeme v civilizované době, která určitým způsobem potlačuje přirozené pudy, tak nos je jedním z našich hlavních receptorů. Zda voníme, či nevoníme, je prvním dojmem, který na druhého člověka uděláme. Je tedy třeba zvolit vhodnou vůni právě pro vás, která doplní vaši přirozenou vůni a bude vás vystihovat. Ale jak na to?

Důležitost parfému

Vůně definuje člověka. Každý z nás má nějaké své pižmo, které je pro něj typické. Dle naší vůně se odvíjí i naše přitažlivost pro protějšek. Díky tomu je právě vůně jedním z hlavních aspektů při volbě vhodného partnera. Naši přirozenou vůni ovlivnit nemůžeme, můžeme ji ale podpořit vhodnými prostředky. Kosmetický průmysl vytváří nemalé množství přípravků od sprchových gelů po parfémy, které nám mají dodat tu potřebnou vůni. Nejvhodnějším společníkem ohledně aroma jsou přeci jenom parfémy.

Jak správně zvolit vůni?

Existuje několik druhů parfému a každý se hodí k jiné ženě, ale i jiné příležitosti. Vůně má velký význam, dokáže zvýraznit sexualitu ženy, vyvolat vzpomínky, ba i okouzlit neznámého. Každá žena si musí vybrat parfém, který bude sedět k její povaze. Je třeba si ho vyzkoušet na vlastní kůži, jelikož se může vůně lišit v kombinaci s přirozeným pižmem nositelky. Můžete volit ze svěžích, romantických, exotických a sladkých typů vůní. Každá má něco do sebe.

Volba podle povahy nositelky

1. Svěží vůně

Svěží parfémy jsou většinou vytvořeny z citrusů. Nejsou agresivní a jsou vhodné pro aktivní ženy, které mají spoustu zájmů.

2. Romantické

Romantické vůně jsou výraznou směsí květin. Jsou vhodné spíše k formálnějším příležitostem, jakým je divadlo, nebo romantická večeře s partnerem. Romantickou vůni ocení hlavně konzervativní dívka.

3. Exotické

Tato vůně je výraznější. Obsahuje různá koření a je vhodná pro temperamentní nositelky.

4. Sladké

Vůně vyzařující různé druhy ovoce je vhodná pro hravé a smyslné ženy, které rády koketují.

Volba vůně podle příležitosti

Parfém se nevolí pouze podle jeho nositelky. Je třeba zohlednit i příležitost, kam zrovna žena jde. Výraznější přírodní vůně patří na společenské akce, na plesy, do divadel atd. Naopak lehčí a méně výrazné vůně jsou vhodné na denní užití například do práce a na schůzku s přáteli. Je vhodné přihlížet i k počasí. Chladnější dny jsou přímo dělané pro těžší vůně, a naopak teplé letní dny by měli být ve jménu lehčí vůně, například obsahující citrusy. Jak vidíte, každá žena by měla mít k dispozici alespoň dva parfémy, které by měla střídat dle příležitosti, počasí ale i své nálady.

Jak zvolit správný typ parfému?

I když už si zvolíte vůni, která vám vyhovuje, nemáte hotovo. Je třeba zvolit formu, která vám nejvíce vyhovuje. Je několik možností. Obecně je v průmyslové době rektifikovaných vůní vhodné se vracet k přírodním verzím, které nabízí například firma Bioo.

1. parfémy

Parfémy jsou kvalitní a ze všech typů nejvýraznější přírodní vůně. Rozhodně se nejedná o nadstandartní péči při zvláštních příležitostech. Naopak by každá žena měla mít parfém, který ji sedí a pravidelně jej užívá. Výhodou parfému je doba trvání vůně. Kvalitní parfém by z vás měl být cítit po většinu dne a měl by se aplikovat v menším množství.

2. tuhé parfémy

Tuhé parfémy jsou výborným společníkem na cesty. Je malý, skladný, a hlavně se v tašce nevylije. Můžete jej tak vzít s sebou na dovolenou k moři nebo pod stan. Není vhodný jen na cesty, díky své skladnosti si jistě najde místo i ve vaší kabelce do práce. Kvalitní tuhý parfém je vyroben z včelího vosku, rostlinných olejů a vonné složky.

3. parfémované vody

Hned po parfému se jedná o nejvýraznější vůni. Obsahuje 10-20 % koncentraci vonných esencí. Parfémované vody jsou vhodné ke každodennímu užití a můžete volit z různých přírodních vůní pro všechny příležitosti.

Přejít nahoru