Tetování je dobrý nápad, avšak je potřeba si ho pořádně promyslet

Není to tak dávno, co ozdobu v podobě tetování u nás měli pouze trestanci, avšak od té doby se toho mnohé změnilo. Dnes se už nějakou tou kérkou pyšní i vysoce postavení manažeři, zkušení lékaři či ekonomové.

Abyste se mohli ze svého obrázku těšit co nejvíce, je potřeba si vše dostatečně naplánovat. V první řadě je dobré vědět co přesně chcete, a kde si své představy přejete zrealizovat.

Žádné unáhlené závěry

Existuje spousta lidí, kterým tetování zrovna život nevylepšilo. Buďto si předem nepromysleli, jestli je zrovna daný obrázek či nápis skutečně tou nejlepší volbou, nebo se prostě nechali zlákat v alkoholovém opojení, což by za střízlivého stavu asi neudělali.

Před potetováním tedy dlouze přemýšlejte. Určitě si nenechte vepsat do kůže jména svých aktuálních milenců či milenek. V budoucnu by vás takovéto rozhodnutí mohlo pěkně štvát. Dostat totiž tetování z kůže není zrovna nejlacinější záležitost. Navíc samotný proces po sobě zanechává nehezké jizvy.

Kam se vydat?

Skoro v každém větším městě existuje nějaké studio, kde je možné se se žádostí o tetování obrátit. Pokud bydlíte v naší metropoli, nebudete muset hledat příliš dlouho, jelikož asi v každém druhém tetovacím salonu Praha se vám dostane kvalitních služeb. Ovšem pozor, některé podniky jsou pochybné. Nenechte se napálit.

O skutečně dobrém tetovacím studiu Praha kolují dobré reference, a to jak běžně mezi lidmi ve formě šeptandy, tak i na internetu. Nemělo by tedy být složité najít si ten správný podnik, se kterým budete spokojeni.

Hojení

Na kvalitě tetování se podepíší nejen schopnosti a zkušenosti tatéra, ale rovněž i následná péče o vzniklý obrázek. Po jeho dokončení je sice dílo hotové, avšak je potřeba, aby se místo dostatečně zregenerovalo.

Proto je nezbytné, abyste pár týdnů po skončení prací ještě dodržovali doporučená pravidla. Je nanejvýš důležité nějakou dobu postižené místo nenamáčet, nevystavovat slunečním paprskům a také je vhodné ho hydratovat, a sice speciálními krémy.

Přejít nahoru