Jak vybrat vestavěnou skříň do předsíně i ložnice

Hledáte úložné místo, se kterým dokonale využijete prostor ve svém bytě? V takovém případě se rozhodněte pro vestavěné skříně. Ty totiž splní očekávání z pohledu vzhledu, ale i funkčnosti a zajištění dostatečného úložného prostoru na všechny věci. A podle čeho především postupovat při výběru té nejlepší vestavěné skříně? To se dozvíte v tomto článku v několika praktických radách.

Rozměry bez kompromisů

Pokud se rozhodnete pro hledání klasické skříně, většinou se musíte spokojit s jakýmsi kompromisem. Taková skříň jen málokdy dokonale zapadne na vyhrazené místo, takže nenabídne ani dostatečné množství úložného prostoru, jako by tomu bylo možné při volbě varianty na míru. Rozměry jsou tak naprosto klíčové pro výběr té správné vestavěné skříně.

Ideální řešení do předsíně

Mezi nejčastější místo, kde se vestavěné skříně využívají, patří předsíň. A není se čemu divit, protože jde mnohdy o menší místnosti, kde je potřeba využít každý volný kout. Zároveň jde o místo, kde se úložný prostor opravdu hodí pro uložení bot, kabátů, ale například i sezónních věcí, které dáte na horní police, kde budou pohodlně uskladněné. Vestavěné skříně do předsíně jsou mnohdy opravdu specifické a mohou být hluboké, ale i mělké pro zachování rozvržení chodby. Opět tak výběr přizpůsobte tomu, co vám dovolí přímo váš byt.

Designová skříň do ložnice

Dalším místem, kde bývá potřeba velká a prostorná skříň, je rozhodně ložnice. Tady je většinou potřeba přemýšlet i nad nejlepším možným designem, který podtrhne vzhled celého pokoje. Vestavěná skříň tak může být výraznou dominantou opatřenou zrcadlem, ale například i decentním místem pro uložení oblečení, kdy na sebe nebude poutat příliš velkou pozornost a přirozeně splyne s okolním vybavením a bude mít především funkční účel.

Přejít nahoru