Jaké vybrat zastřešení na zahradu?

Pokud máte zahradu, na které chcete pořádat večírky, rozhodně se neobejdete bez vhodného venkovního posezení ve formě zahradního nábytku. Nicméně byste neměli přemýšlet pouze o nábytku, ale i o střeše nad ním.

Levné varianty nejsou moc kvalitní

Zahradní střecha může mít samozřejmě více forem. Chcete-li šetřit za všech okolností, asi tou nejlepší koupí je party stan. Už na první pohled se sice nejedná o nic extra, jelikož jde o čistě praktickou záležitost. Na druhou stranu takovýto stan chrání před deštěm i slunečními paprsky, což je to nejdůležitější.

Vizuálně daleko zajímavější jsou slunečníky. Ty však nabízejí ochranu pouze proti slunečním paprskům. Některé modely sice disponují impregnací, nicméně to není žádná sláva. Navíc jsou slunečníky docela malé, kvůli čemuž pokryjí jen omezenou plochu.

Velké altány

Zahradní altány dřevěné jsou rozhodně vhodnou alternativou k levným typům zastřešení. Až na pár výjimek vypadají vždy skvěle a jako bonus nabízejí mnoho místa pro nábytek i osazenstvo.

Pro menší typy zahrad jsou ovšem často až příliš velké, navíc od jejich koupě může mnoho potenciálních zájemců odrazovat i jejich cena. Máte-li dostatečně velký pozemek a naditou portmonku, jděte do altánu. V opačném případě zvolte buďto některou z výše zmíněných variant, nebo sáhněte po pergole.

Ideální pergola

Pergoly dřevěné jsou stále relativně levné, avšak nabízejí mimo jiné i vizuální kvality a dobré zastřešení, které funguje proti dešti i otravnému slunci.

Levné jsou ovšem hlavně prefabrikované modely, které mají víceméně formu stavebnice. Tu si však musí většinou nový majitel sestavit sám. Naštěstí nejde o nepřekonatelnou překážku, zvláště pak pro zkušenější kutili. Jen to chce mít k sobě alespoň jednoho pomocníka, který dokáže přiložit ruku k dílu.

Sestavení obvykle nabízí i dodavatel, nikoliv však zadarmo. Tento druh služby často stojí i několik tisícikorun.

Přejít nahoru