Význam elektronického podpisu roste. Jak si ho můžete vytvořit?

Zatímco ještě před několika lety byly elektronické podpisy takřka výhradně doménou podnikatelů, v současnosti o ně projevují stále větší zájem také běžní občané. Zjišťují totiž, že jim značně ulevují při komunikaci s úřady, navíc jsou velmi bezpečné. Nemáte-li dosud vlastní elektronický podpis, pak vězte, že jeho získání není nikterak složitou záležitostí.

Proč si nechat udělat elektronický podpis?

Pakliže si vytvoříte elektronický online podpis, máte možnost odesílat smlouvy přes internet, které jsou řádně podepsané. Běžně byste museli tyto dokumenty nejprve vytisknout, poté je ručně podepsat a odeslat například poštou, případně doručit osobně.

Tím, že se jedná o podpis elektronický, se vám, do značné míry, snižuje administrativa. Právě z tohoto důvodu je tato forma podpisu nezbytná pro velké firmy, vyplatí se však také drobným podnikatelům, živnostníkům a občanům, kteří chtějí komunikovat například s úřady v digitální podobě. Je zřejmé, že elektronické podpisy v budoucnu převáží nad těmi klasickými, protože se stále více úkonů přesouvá právě do online sféry.

Na koho se obrátit?

Vyřízení elektronického podpisu si můžete zajistit přes renomovanou platformu Signosoft.cz. Tato ryze česká firma působí na tuzemském trhu již 10 let. Dnes její podíl na trhu v dané oblasti činí přibližně 80 %. Její produkt je certifikovaný, tudíž lze elektronický podpis používat i na úřední listiny a dokumenty. Vše je plně kompatibilní s PC, Mac, iOS a Android systémy. Aktuálně máte prvních 5 dokumentů zcela zdarma, do budoucna se však počítá s verzí, která bude v základní podobě bezplatná pro běžné používání.

Signosoft poskytuje elektronické podpisy nejen velkým firmám, ale rovněž i menším podnikům a soukromým zákazníkům. Vyřízení se dá provést přes internet, a to bezpečně a rychle.

Přejít nahoru