LED osvětlení: Hlavních výhod má hned několik

Uvažujete o nákupu osvětlení do interiéru nebo exteriéru? Pokud ano, určitě se budete muset zamyslet nad několika různými důležitými aspekty. V každém případě ale vsaďte na LED osvětlení. V dnešní době by se už tato skutečnost mohla zdát jako samozřejmost, nicméně na trhu jsou pořád velmi levné světelné zdroje, které k pořízení lákají právě cenou, nikoli kvalitou. Co všechno tedy hovoří pro LED světelné zdroje? To vám prozradíme právě v tomto článku.

Maximální úspora energie

V první řadě je zapotřebí zmínit fakt, že moderní standardní i průmyslová LED světla se vyznačují maximální úsporou elektrické energie. Jen pro představu, taková klasická vláknová žárovka mající spotřebu nějakých 50 až 60 W dokáže osvětlit i větší obývací pokoj. To samé ale zvládne i LEDka se spotřebou třeba 7 W. Rozdíl je už pak opravdu znatelný, a to člověk nemusí být žádný velký matematik.

LEDky mohou klidně blikat

Přesně tak. Vždyť mnohé LED světelné zdroje jsou speciálně vyráběné pro spouštění fotobuňkou. Neustálé blikání jim v žádném případě nevadí. Nemůže se stát, že by LED žárovka mohla prasknout podobně, jako je tomu u klasických s wolframovým vláknem nebo u úsporek.

Specifické LED osvětlení

Moderní osvětlení LED světelnými zdroji je také typické svou univerzálností. Využít jej lze kdekoli. Typické je třeba venkovní LED osvětlení hřiště. Postarají se o ně elegantní LED reflektory, které jsou charakteristické jak moderním vzhledem, tak i maximálním možným množstvím světla, jež vydávají. Sportování je tak naprosto skvělé. Jinak v interiéru můžete volit třeba také LED panely nebo pásky. Alternativ je spousta. Záleží na tom, jaký prostor potřebujete osvětlit. A barva samotného světla? Do venkovních prostor se nejčastěji volí studená bílá, která je poměrně hodně znatelná i ve velké tmě. Do interiéru se už spíše kupuje teplá bílá či klasická žlutá.

Přejít nahoru