Problém pití žen je v hlavě!

Ženy a alkohol! Tisíckrát omílané téma, které má mnoho neznámých, ale jediný výsledek. Ženám opilost nesluší! Dámy by neměly pít vůbec nebo být velmi obezřetné, protože stačí velmi málo, aby je alkohol ovládl, aby upadly do závislosti a oproti mužům se velmi těžko svých problémů s „chlastem“ zbavují. 

Bohužel jsou to právě ženy, které řeší své problémy v práci, v lásce, s dětmi nebo samy se sebou pomocí skleničky. Pití na nervy je ale největší hrozbou. Je totiž vědecky prokázáno, že zatímco u mužů alkohol způsobuje zejména závislost fyzickou, u žen je pití spojeno s emocemi a myšlením. 

Nebičujte se nálepkou alkoholika!

Řešení, jak se zbavit závislosti na alkoholu, je proto nutné volit komplexně. Nestačí pouze abstinovat, ale zejména je nutné klást důraz na pomoc psychosociální. Nelíbí se vám nálepka alkoholika, nedivíme se! Ty tam jsou doby, kdy se veřejné sypání popelu na hlavu s doznáním „já jsem alkoholik“, stalo předpokladem úspěšné léčby v hromadné terapii. Dnes je naštěstí vše jinak. Léčit se lze anonymně, diskrétně a hlavně na úrovni. 

Psychoterapie Praha, pořádaná pod hlavičkou psychologické a psychiatrické kliniky AdiCare, pracuje s klientem kolegiálním způsobem, bez předsudků a pocitů viny. Dbá se na lidskou důstojnost a plně se respektuje soukromí. Je namístě si hluboce vážit každého člověka, který v sobě nalezne sílu bojovat se svým problémem. V AdiCare mu poskytnou odbornou a diskrétní pomoc, aniž by to kdokoliv věděl.

Restart v hlavě

Ambulantní terapie a pobytová terapie je hrazena přímou platbou klienta, výhodou je, že nepotřebujete doporučení od odborného lékaře, žádné informace se nepředávají do zdravotnické dokumentace a veškerá komunikace tak zůstává přísně diskrétní. Stále více klientů využívá takzvaných online terapií, díky nimž lze pomocí obrazového rozhovoru realizovat léčbu v rámci v celé ČR.

Zkušenosti z klinické praxe vypovídají o tom, že základem úspěchu je „restart“ v hlavě, zklidnění se, nalezení nových cílů a ambicí stát se lepšími lidmi. S pomocí odborníků z AdiCare to půjde snadno a hlavně diskrétně. Vy to dokážete!

Přejít nahoru