Nebojte se kojení

O kojených dětech se říká, že mají silnější imunitu, a tudíž lépe předcházejí onemocněním. A která máma by netoužila po dítěti zdravém jako řípa. A tak je připravena kojit, a to pokud možno co nejdéle.

Obecně kojení matky názorově rozděluje na dva tábory. Ten první tvoří ženy, které si ho nemohou vynachválit, a dokonce ho považují za jedno z nejkrásnějších období ve svém životě. Některé maminky ale mají opačné zkušenosti.

Kojení jako cesta nejmenšího odporu

S kojením je samozřejmě spjata celá řada výhod. Spolu s výše zmíněnými zdravotními benefity pro miminko, tu jsou i výhody, které se týkají i samotných maminek. Kojení je například beznámahové, jakousi cestou nejmenšího odporu. Žádné vyvařování lahviček a tahání se pixly se sunarem. Zkrátka je pohodlné. S kojeným dítětem můžete cestovat i pracovat. Mléko má vždy správnou teplotu, konzistenci a také je zadarmo, což je obzvláště v současné době zdražovaní v podstatě všech komodit, zkrátka přímo k nezaplacení.

Předejděte bolestivým bradavkám

Než ne vždy je však kojení bezproblémové. Problémem mohou být třeba ploché, nebo bolestivé bradavky. Ty obzvláště v počátcích kojení trápí spoustu maminek. Bolesti většinou způsobuje špatná poloha při kojení a nesprávné přisátí. Jakmile najdete správnou polohu a miminko se k prsu správně přisaje, bolest začne ustupovat.

Když bolest přetrvává

Pokud se tak nestane a bolest bradavek bude i nadále přetrvávat, budou-li bradavky popraskané či citlivé, bude zapotřebí zasáhnout. Zřejmě vás nemusíme upozorňovat, že sahat byste měli vždy po výhradně přírodních produktech, ne žádné chemii, která by mohla miminku ublížit. Vhodné jsou například obklady Multi Mam Compresses napuštěné přírodní směsí na bázi aloe schopné neutralizovat škodlivé bakterie a stimulovat přirozený proces hojení.

Útlum bolesti a regenerace pokožky

Tyto bio aktivní hojivé náplasti v podstatě okamžitě tlumí bolest, čímž maminkám poskytují okamžitou úlevu. K tomu redukují otoky, podporují přirozený regenerační proces a zabraňují vzniku nebezpečných infekcí. Před těmi by maminky měly být na pozoru, protože by jim v kojení mohly zabránit, což určitě není v jejich zájmu.

Přejít nahoru