Za málo peněz hodně muziky

Mít dnes počítač není v českých zemích ničím zvláštním, nicméně do koupě nového se v poslední době každému úplně nechce. Důvod je zcela zjevný – cena. Nejnovější počítače se totiž v současné době vlivem pandemie a dalších nepříjemností, jež hýbou světem, neúměrně zdražily, což samozřejmě mnoho zájemců řeší vyčkáváním na lepší zítřky.

Nemusíte však čekat, až bude zase levněji. Nové komponenty jsou sice drahé, avšak repasovaná PC se dají pořídit stále poměrně levně.

Multifunkční přístroj

Bez počítače se v současné době neobejde žádná domácnost a už vůbec ne taková, kde vyrůstají děti. Ty ho totiž mohou používat nejen ke hraní, ale také ke komunikaci se svými vrstevníky, k dělání školních úkolů, případně mohou jen tak surfovat po internetu.

K žádné z výše zmiňovaných činností není potřeba disponovat nejnovějším strojem za desetitisíce. Ke kancelářské práci a brouzdání internetem je možné použít i levné stolní PC za několik málo tisícovek.

Dokonce i hraní je na takovém stroji možné. U kancelářských verzí to jde z pochopitelných důvodů pouze hodně omezeně. Nejnovější pecky na tom ani nezpustíte, avšak není problém si pořídit třeba repasované herní PC, které je již vybaveno i relativně slušnou grafickou kartou.

Sice si nebudete moci nastavit ty největší detaily a na hraní ve vyšším rozlišení také rovnou zapomeňte, ale na druhou stranu alespoň nebudete příliš zatěžovat domácí rozpočet. Moderní grafiky totiž mají obrovskou spotřebu.

PC nebo laptop?

Repasují se nejen klasická věžová PC, ale také laptopy. Ty jsou v posledních letech ještě populárnější, jelikož je možné s nimi standardně cestovat. Stačí mít jen vhodný batůžek, případně speciální tašku.

Když už se rozhodnete pro repasovaný notebook, vyberte si některý z odolnějších modelů, které už něco vydrží. Ideální je sáhnout po značkách jako jsou DELL, respektive Lenovo.

Přejít nahoru