Padá na vás podzimní splín? Poradíme, jak ho překonat

Podzimní období může být pro některé lidi dobou zvýšeného stresu a úzkosti. Ubývá slunce a tepla, blíží se Vánoce a s nimi hektické shánění dárků, uklízení a další přípravy. V práci to na konci roku samozřejmě také není lehké. Pokud se cítíte přetíženi, můžete udělat několik věcí, které vám pomohou zmírnit vaše nepohodlí.

Jak se vyhnout stresu?

O tom, že je potřeba se vyhýbat stresu, asi nikdo nepochybuje. Jenomže, jak to udělat, když stres je všude kolem? Ono právě tohle se lehce řekne a hůře dělá. Úplně se stresu nevyhne asi nikdo. Co si ale po stresujícím dni naordinovat horkou koupel nebo svoji chvilku meditace během které vás nebude nikdo rušit a kterou si užijete jen vy? Psychohygiena je v tomto období důležitější než kdy jindy. Skvěle v tomto ohledu poslouží také čtení oblíbené knihy nebo procházka přírodou. A samozřejmě nezapomínejte na to, že i toto období jednou skončí a zase bude jaro.

Cítíte se vyždímaní?

Abyste podzim lépe zvládli a třeba si ho i užili, můžete sáhnout po některých doplňcích stravy. Rozhodně neprohloupíte s guaranou, která vás příjemně nakopne, a zároveň urychlí váš metabolismus, takže budete lépe spalovat tuky a hubnout. Dalším skvělým doplňkem je ženšen, který vám pomůže zlepšit náladu a soustředění. Ženšenu se někdy bojí ženy, které si myslí, že po něm budou mít více testosteronu. To je ale omyl, ženšen u žen harmonizuje hladinu estrogenu. Testosteron rozhodně nezvyšuje.

Co ještě můžete vyzkoušet?

Nezapomínejte také na vitaminy D a B, které jsou pro naše tělo v tomto ročním období nezbytné. A pokud se cítíte opravdu vyčerpaní, vyzkoušejte kofein nebo energetické nápoje. Ty pomohou jednorázově a krátkodobě. Zato je tělo poměrně rychle odbourá. Pokud vás nejvíce trápí úzkost, doporučujeme užívat některé bylinky, které mají uklidňující účinky. Jednou z nich je meduňka. Vyzkoušet můžete také mučenku nebo kořen kozlíku lékařského. Pokud chcete užívat něco silnějšího, vždy můžete sáhnout po třezalce tečkované. Jen nezapomeňte tyto doplňky stravy nemíchat s alkoholem nebo jinými látkami. Skvělým bojovníkem se stresem a úzkostmi je také plavání. To je ale také výborným prostředkem na hubnutí. O tom, jak zhubnout plaváním toho bylo napsáno již mnoho.

Přejít nahoru