Správným investováním ochráníte své finance proti nenasytné inflaci. Jak začít inteligentně?

V posledních měsících zažívá ekonomika celého světa výraznou recesi, která se v naší zemi projevuje nejistotou a zdražováním potravin, energií, pohonných hmot i dalších oblastí lidských potřeb. Nic však není beznadějné, a proto se rozhodně vyplatí proti těmto negativním jevům adekvátně bojovat. Vážíte si vašich těžce vydělaných peněz?

Dvojciferná inflace

Pravděpodobně nikomu z vás nemusíme říkat, v jakých procentech se pohybuje současná velmi rychlá ztráta hodnoty peněz. V dané situaci máte dvě možnosti, přičemž tou první je nečinnost a stěžování si, zatímco tou druhou je poctivý a chytrý přístup. Vážíte-li si plodů vaší práce, je na čase popřemýšlet nad tím, jak začít investovat.

Dnešní doba nabízí nepřeberné množství nejrůznějších produktů, z nichž si vyberou nejen konzervativní, ale i akčnější investoři. Samozřejmě závisí na vašich preferencích, vidinách i vztahu k možnému riziku. Mezi nejzajímavější oblasti však bezesporu patří zajištěné úvěry do nemovitostí. Ty představují opravdu zajímavý poměr zhodnocení i jistoty.

Nevsázejte na jednu kartu

Každý zkušený investor dbá na důležitou oblast, jíž je inteligentní diverzifikace portfolia. Určitě nevěřte na zázračné nabídky, které vám slibují pohádkové zbohatnutí po vložení peněz na jakoukoliv příležitost. Vaším úkolem je totiž překonání současné inflace a adekvátní ochrana prostředků. To je proveditelné jen díky rozložení financí do několika stabilních projektů, přičemž zároveň musíte nalézt ověřené pomocníky.

Za zmínku stojí třeba známá společnost Bondster, jež se na tuzemském trhu pohybuje dlouhou řadu let. Za tu dobu si vybudovala své jméno v kategorii zajištěných úvěrů do nemovitostí, jež jsou v posledních letech velmi populární mezi skromnějšími i bohatšími jedinci.

Přejít nahoru