Perský koberec najde uplatnění v každém moderním domě

V českých domácnostech je zvykem používat zejména klasické celoplošné koberce, které jsou zpravidla strojově tkané. V moderních bytech a rodinných domech jsou však už přeci jen na ústupu, a to zejména kvůli tomu, že je nahrazují inovativní podlahové materiály, u kterých by bylo na škodu je zakrývat. Změna se však netýká kusových perských koberců, jejichž popularita naopak a zcela oprávněně roste.

Perský koberec je vždy originální

Pro pravý perský koberec platí, že je ručně tkaný. Už jen díky tomu je každý kousek svým způsobem jedinečný, byť se může vyrábět dle stejného postupu. Ruční práce je navíc mnohdy kvalitnější nežli sériová výroba.

Perský koberec moderní domácnost rozhodně nepoškodí, pokud jde o design. Poslouží jako skvělý doplněk do obývacího pokoje či ložnice, kde jinak už dáváte přednost třeba plovoucím podlahám, parketám, dlažbě a dalším podlahovým krytinám, jež nechcete celoplošně zakrývat. Perský koberec se dokonce ujme i na stěnách, pokud zvolíte vhodné řešení.

Další vlastnosti peršanů

Tradiční perský koberec má velmi husté tkaní a spíše delší vlasy. Je pestrobarevný, živý. Díky tomu osvěží vzhled každé domácnosti. Možná si říkáte, že perské koberce stojí zbytečně moc peněz. Ale zkuste se na ně dívat nejen jako na vybavení vašeho bytu či rodinného domu. Tím, že jde o skutečně originální prvek, lze na něj pohlížet jako na určitý druh investice. Perský koberec, pokud se o něj dobře staráte, postupem času neztrácí na své hodnotě, ba spíše naopak. Často jsou perské koberce vyhledávané sběrateli, kteří jsou ochotni platit horentní sumy, aby je získali do svých sbírek.

Nákupem perského koberce rozhodně neučiníte špatný krok. Stačí si zvolit osvědčeného prodejce. V tuzemsku perské koberce nabízí kupříkladu eshop Buchara.

Přejít nahoru