Zlaté mince nemusí sloužit pouze jako investice

Přijít si jednorázově k pěknému balíku peněz by chtěl asi každý. Není to zase tak nereálné. Můžete se dát třeba do investování. Nejedná se o nic složitého, ovšem chvíli potrvá, než všemu dostatečně porozumíte. I tak jde ale o docela velké riziko.

To je možné snížit výběrem vhodné komodity. Mezi takové patří třeba zlato. Je hodnotné a stabilní. Prakticky na něm nemůžete z dlouhodobého hlediska prodělat.

Jde o velmi poptávaný kov

Zlato dnes patří mezi vzácné kovy více než kdykoliv předtím. Nejenže ho je na planetě málo, ale navíc je stále více poptávané. Už nefunguje pouze jako materiál do šperkařských dílen, ale ve velkém množství se používá při výrobě takřka jakýchkoliv typů elektrospotřebičů.

Lepší verze kabelů či plošných spojů v sobě vždy obsahují alespoň náznak zlata. Nefunguje tam samozřejmě jako ozdoba. Žlutý kov je mimo jiné zajímavý i tím, že skvěle vodí elektřinu. I proto jde o jednu z nejstabilnějších komodit. Je po něm neustálá poptávka, díky čemuž se pro méně rizikové investování náramně hodí.

Proč nekupovat cihly?

Investiční zlato má obvykle podobu cihliček. Jsou docela velké, těžké, a hlavně drahé. Pokud máte odloženo pro investování jen několik málo desítek tisíc, určitě se vám více vyplatí je dát za zdobné mince. Snadno je schováte a můžete je navíc rozprodávat po částech, zatímco cihlu doma asi půlit nebudete.

Hodnotný dárek

Mince ze zlata patří už i u nás mezi skvělé dárky pro může, co mají svátek, narozeniny či výročí svatby. Neurazí však ani mnohé ženy. Ty sice obvykle preferují šperky, nicméně zlatý dukát dokáže rovněž potěšit.

Chcete-li, aby obdarovaný opravdu věděl, že vám na něm záleží, není problém mince nechat obdařit nějakým přáním, případně na ně umístit vhodné znamení zvěrokruhujména či dokonce titul.

Některé kousky se již dají koupit se jmény, ovšem ne vždy jsou všechna k dispozici. Člověk by pak musel nakupovat dárek v dostatečně velkém předstihu, což často nejde.

Přejít nahoru