V zajetí inzerátů na prodej bytů v Praze

Začněte hledat a budete překvapeni, kolik nabídek k prodeji bytů Praha nabízí. Za předpokladu, že budete chtít komerční budovu, bylo by určitě neuvážené pořídit něco menšího, a časem pak zjistit, že se vám podnikání slušně rozjíždí a potřebujete větší prostor. Když chcete byt, je také rozhodně dobré přemýšlet dopředu. Teď se může 1+1 zdát jako skvělá volba, protože budete mít pro sebe místo tak akorát, ale co když budou chtít přespat kamarádi nebo přijedou na návštěvu rodiče? Ovšem nejde jenom o nějaké označení počtu pokojů. Důležitá je také celková rozloha. Můžete sehnat 1+1 která má 25m2 nebo 45m2. Což už vám udělá slušný rozdíl – a to nejen v ceně. Také se zaměřte na uspořádání oken. On je totiž celkem rozdíl, jestli budete po ránu s kocovinou koukat do dvora na strom nebo na řvoucí tramvaj a spousty naštvaných řidičů. 

Na co se při hledání nabídek na prodej bytů zaměřit

Další důležitý aspekt tohoto rozhodnutí jsou rozhodně finance. Pokud nejste milionáři, kterým se na účtu volně válí pár „melounů“, budete nejspíš potřebovat hypotéku, abyste si byt koupili. Společností, které hypotéky nabízí je u nás víc než dost. Při výběru úvěrové společnosti berte v potaz její stabilitu v této oblasti a hlavně zkušenosti. Najít v dnešní době výborného hypotečního poradce není snadné, ale jsou mezi námi také finanční poradci, kteří si vědí rady prakticky s čímkoli. Zkuste zapátrat ve svém okolí nebo se mrknout na internet. 

Finanční poradci vám jsou schopni srovnat hypotéky různých společnosti a najdou s vámi tu, která bude nejlíp vyhovovat vaším požadavkům. V současné době jsou hypotéky opravdu levné. Ovšem jedná se o jakousi realitní bublinu. Čím jsou hypotéky levnější, tím roste cena nemovitostí. Takže ačkoli se zdá, že jste si pořídili super hypotéku za skvělý úrok, nemusí to být vždy výhra. Více informací o této bublině najdete tady

Jestliže vás finance netrápí, nebo je již máte vyřešené, má vlastní bydlení spoustu výhod. Nikomu nehlásíte, že už vás je víc, opravy zvládáte sami, můžete si upravit dispozice bytu prakticky jakkoliv a kdykoliv. Už budete bydlet konečně ve vlastním a místo nájmu budete platit jen případnou splátku hypotéky. Malujte, vrtejte, jak jen se vám zlíbí. Navíc časem cena bytu vzroste, pokud se o něj budete dobře starat a bude umístěn v dobré lokalitě. Což v případě dalšího stěhování, může při prodeji výrazně pomoci. A až se už nebudete moci starat vy, není problém byt přenechat dětem a tím jim zajistit jednodušší start do jejich samostatného života.

Své rozhodnutí pečlivě zvažte a přemýšlejte do budoucna

Když už si chcete pořídit byt v Praze, přemýšlejte nad jeho polohou. Koupi nemovitosti totiž můžete brát také jako investici do budoucna. Byt v centru může být nevýhodný po nějaké době pro vás, když už konečně zatoužíte po čerstvém vzduchu, ale můžete ho pronajmout jinému dobrodruhovi a přesunout se o kus dál. S rodinou je určitě lepší jít spíš na okraj. A pokud nejste ten typ, co by toužil po klidu, ale nerad by byl v rušném centru, myslím, že i tak se dá najít spousta krásných míst vlastně někde uprostřed. Pokud se chcete do Prahy teprve přistěhovat, můžete slyšet různé názory o tom, jak se tady žije. Třeba o tom, jak je to tady drahé a nevýhodné. Ovšem průzkumy, na které se můžete podívat třeba tady, jsou jedna věc, a láska k Praze je věc druhá. A je úplně jedno, kterou oblast si vyberete. Praha je krásné město, ve kterém si každý může najít to svoje – to se vám potvrdí i v momentě, kdy začnete procházet nabídky realitních kanceláří, které jsou přehledně uspořádané na realitním portálu Eurobydlení. 

 

Co je podle vás při hledání bydlení nejdůležitější?

 

Přejít nahoru