Vzhledem k anatomii a fyziologiimočových cest jsou často existují podmínky pro výskyt infekcí. Infekční zánětlivá léze sliznice močového měchýře a je nazýván zánět močového měchýře.
Vzhledem k tomu, co se vyskytuje cystitida
Hlavní příčinou zánětu močového měchýře – celá řada bakterií, plísní a virů zřídka. V 80-85% případů, nemoc způsobí, že E. coli (E. coli), 10 až 15% – mikroby z rodu Staphylococcusspp.
Přispívající faktory zánětu močového měchýře:
- sexuálně aktivní;
- anomálie močových cest;
- Porušení odtoku moči (nádory, ledvinové kameny nemoc, prostaty adenom);
- stavy imunodeficience, hypotermie, beri-beri;
- urologické operace a manipulace, katetrizace a cystoskopie močového měchýře;
- diabetes;
- nedodržení hygienických pravidel;
- nedostatek pohybu;
- svévolné zadržování moči, močový městnání;
- střevní dysfunkce (zácpa, průjem, struma).
Dalších mikrobů (rodu Próteus, Klebsiella,Enterobacter, enterokoky), houby rodu Candida a viry jsou zodpovědné za 3-5% případů. Možné hematogenní nebo lymphogenous smyk infekce v močovém měchýři.
Příznaky zánětu močového měchýře může způsobit specifickéa parazitární infekce. Schistosoma (flatworms) může způsobit vážné poškození močového měchýře. Existují případy, kdy cystitidy způsobené infekcí, sexuálně přenosných nemocí. Často se nacházejí tuberkulózu močového měchýře.
Většina infekcí močového měchýře trpí slaboupodlaží. Asi 10% žen zkušenosti typické příznaky jednou za rok. 40-50% potýkají s touto nemocí alespoň jednou ve svém životě. Důvodem pro zvýšení nemocnosti u žen – anatomické rysy (široká a krátká močové trubice), které usnadňují šíření infekce stoupá přes močovou trubici.
10% dětí od 1 do 16 let trpí zánět močového měchýře během této věkové období.